Sarıkaya Kaymakamlığı ve Sarıkaya Belediyesince organize edilen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında Sarıkaya Belediyesi öncülüğünde Beştepe mevkisinde darbe girişiminde şehit edilenler anısına oluşturulan "15 Temmuz Hatıra Ormanı" na 249 adet çam fidanı dikildi.
 
Belediye Başkanı Ömer Açıkel yaptığı konuşmada, "15 Temmuz Şehitlerimizi Unutma Unutturma etkinliklerimiz kapsamında Sayın Kaymakamımızın talimatı doğrultusunda, beş tepe mevkiinde 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan her biri için 249 adet çam fidanı dikme merasimini gerçekleştirecez. Her bir şehidimizin adına buradaki alanı 15 Temmuz Şehitler hatıra alanı olarak tahsis ettik, onların hatırasını yaşatmak için birer tane fidan dikilecek. Cenabı Allah şehitlerimizin ruhunu şad etsin." dedi.
 
Kaymakam Yasin Özcan ise yaptığı konuşmada "15 Temmuz direnişini birlik ve beraberlik günü olarak burada 15 Temmuz hatıra ormanını oluşturmak üzere bir araya geldik. 249 adet fidanımızı 249 adet kaybettiğimiz memleket evladı için onların anısına bugün toprakla buluştura caz. Bu vesileyle onların anıları hiç bir zaman unutulmayacak ve gelecek nesillerde bu vatanın hangi şartlarda bu devletin nasıl ayakta durduğunu bu ağaçların gölgesinde bunları bu şehitlerimizin ruhlarına Fatiha okuyarak anacaklar. Bu vesileyle bu mekanın hazırlanmasında emeği geçen Belediye Başkanımız, belediye çalışanlarına ve fidanların sağlanmasında ilçemizin yeşillenmesi için ağaç sevgisiyle dolu değerli esnafımız Abdullah Karataş'a emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.