Sorgun Kaymakamlığı, Sorgun Belediyesi ve Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen 2.AGRO Sorgun Tarım fuarının açılışı için önceki gün Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in makamında yapılan toplantıda fuarın detayları görüşülerek görev dağılımı yapıldı.

Toplantıya Sorgun Kaymakam Vekili Oğuzhan Sargın, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan ile Sorgun Belediyesi ve TSO görevlileri katıldı. Yapılan toplantıda alınan kararlar ise; araç parkı için yer tespitinin yapılması, lavabolar için yer tespiti ve su bağlantıları, meydan süslemesi ve zemin üzerindeki aksaklıkların giderilmesi, STK'ların katılımının sağlanması,  fuar açılışında yapılacak protokol tribünü, misafirler için yapılacak çadır, sahanın konumu ve dizaynı konularında görüş alışverişinde bulunarak görev dağılımının yapıldığı bildirildi.

Sorgun’da ikinci kez bir fuar düzenleneceğini ifa eden Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, “yapılacak olan fuarın ilçemizin tanıtımı ve tarımın gelişmesine büyük katkı sağlayacağından ilçemizde ki iş birliğini güç birliğine dönüştürerek başarılı bir fuar organize edeceğiz” dedi.

Sorgun Kaymakam Vekili Oğuzhan Sargın ise Sorgun’un gelişmesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını ve ellerinden gelen desteği vereceklerini dile getirdi.

Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan, tarım ve hayvancılık konusunda ihtiyaç duyulan her şeyin bulabileceği fuarın, 22 Eylül’de TSO Fuar alanında açılacağını, 25 Eylül 2016 akşamına kadar ziyaretçilere açık olacağını ifade ederek vatandaşları fuara davet etti.