4 Mevsim Yozgat

Yozgat Valiliği tarafından '4 Mevsim Yozgat' başlığı ile fotoğraf yarışması düzenlenecek.
Yayınlanma tarihi: 05 Eylül 2016, Pazartesi günü, saat: 13:42

Yozgat Valiliği tarafından "4 Mevsim Yozgat" başlığı ile fotoğraf yarışması düzenlenecek. Yarışmaya hem profesyoneller hem amatör yarışmacılar katılabilecek olup, yarışma kapsamında üç gün boyunca Fotomaraton da yer alacak.
 
Birinciye 5 bin lira para ödülü
Yarışmaya ve fotomaratona Türkiye’nin her bölgesinden fotoğraf sanatçıları da katılabilecek. Yarışmanın amacının, Yozgat’ın il merkezi ve ilçelerini kapsayan bir yarışma olduğunu belirten Vali Kemal Yurtnaç, "Bu yarışma ile Yozgat’ın geçmişten günümüze tarihi dokusunu, doğal güzelliklerini, günlük hayatın ayrıntılarını, kültürel özelliklerini gelecek nesillere aktarabilmek, görsel arşivini zenginleştirmek ve Yozgat’ın tanıtımına katkı sağlamasını hedefliyoruz. Ayrıca bu yarışma vesilesiyle Yozgat’ımızda uzun zamandır fotoğraf çeken sanatçılar da eserlerini ulusal bir platformda görücüye çıkarmış olacaklar.” dedi.
 
12-17 Yaş Arası Gençlere Teşvik Ödülü
Vali Yurtnaç, yarışma içerisinde 12-17 yaş arası gençlere de ayrıca ödüllü bir yarışma düzenleneceğini ifade ederek, “Bu yarışmanın belki de en heyecan verici kısmı, Yozgat'ta yaşayan gençleri fotoğraf sanatına teşvik etmek olacaktır. Sadece 12-17 yaş arası gençlerin de katılabileceği kategoride, gençlerimize teşvik ödülü verilecektir. Umuyorum ki bu etkinlik geleneksel hale gelir ve Yozgat'ımızı adım adım fotoğraflayarak gelecek nesillere sağlam bir görsel malzeme bırakmış oluruz. Bu vesileyle profesyonel veya amatör hiç fark gözetmeksizin tüm sanatçılarımızı Yozgat'ımıza davet ediyor ve şimdiden başarılar diliyorum." diye konuştu.
 
Yozgat'a Üç Gün Fotomaraton Düzenlenecek
Yarışmada 30 Eylül 2 Ekim tarihleri arasında Yozgat ve ilçelerini kapsayan fotomaraton düzenlenecek. Fotomaratona katılmak için Yozgat’a gelen yarışmacılar 3 gün boyunca Yozgat’ı bütün yönleriyle fotoğraflayacaklar. Bunun yanı sıra fotoğraf yarışmasına fotomaratona katılmayanlar da katılabilecekler.
 
Yarışmayla İlgili Tüm Detaylar İnternet Sitesinde
“4 Mevsim Yozgat” yarışmasına katılmak isteyen adaylar, yarışmanın bütün detaylarına www.4mevsimyozgat.org internet sitesinden ulaşabileceklerdir. Yarışmacılar fotoğraflarını sitede belirtilen şekilde internet sayfasından yükleyebilecekler.
 
Yarışmada Dereceye Girenlere Çeşitli Ödüller Verilecek
Seçili kurulunu Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, Erdal Kınacı, Kadir Erten, Sabri Çiçekci ve Selim Durak’ın oluşturduğu yarışmada birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin lira ödül verilecek. Ayrıca sergilemeye layık görülen 50 fotoğrafın her birine 150 lira ödül verilecek. Sadece Yozgat’ta yaşayan “Yozgat’taki Genç Fotoğrafçıları Teşvik Ödülü” başlığında ise dereceye giren 5 yarışmacının her birine 300 lira ödül verilecek. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki