Yerköy’de faaliyetini sürdüren Kale Grubu'na ait Çanakkale Seramik Fabrikası, işçilerinin çocukları ve ilçede maddi durumu zayıf olan ailelerin çocuklarına yönelik bu yıl 5’inci kez düzenlediği sünnet programında 41 çocuğu sünnet ettirdi. Sünnetin ardından ise 2’bin kişi iftarda bir araya geldi.
 
Yerköy Kaleseramik ve Kalekim Fabrika Tesislerinde düzenlenen sünnet programına Vali Kemal Yurtnaç, Milletvekili Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk yıldırım, Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, fabrika yöneticileri, işçileri ve vatandaşlar katıldı.

Sünnet programında erkekliğe ilk adımını atan çocuklara protokol üyeleri tarafından çeyrek altın ve çeşitli hediyeler verildi. Programın ardından 2 bin kişiye iftar yemeği verildi.

Kale Grubu Başkanı H. Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. Hacı İbrahim Bodur anısına iftar ve sünnet şöleni düzenlediklerini söyledi.

5. sünnet şölenini düzenledikleri ve şölenin ramazan ayına denk gelmesi nedeni ile bir de iftar programı düzenlediklerini söyleyen Zeynep Bodur Okyay, "Bu yıl Yerköy ilçemizde beşincisini düzenlemiş olduğumuz sünnet şöleni ramazan ayına denk gelmesi ile bizlerde hem sünnet şöleni hem de iftar programı düzenlemek istedik. Bilindiği üzere babam 23 Mayıs 2016 yılında hakkın rahmetine kavuştu. Babam Dr. İbrahim Bodur, 65 yıl dur durak bilmeden bu ülke için çalışmış, olmanın karşılığını, vefatının ardından Anadolu'nun dört bir yanından yükselen dualarla aldı. Dua eden ve ayrıca programımıza teşrif eden tüm katılımcılara teşekkür ederim" dedi.

İftar yemeğinin ardından konuşan Vali Kemal Yurtnaç,  Kale Grubuna ait Kale Seramik tarafından düzenlenen 5’inci Sünnet programına katılmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Yurtnaç, "Çocukları sünnet olan ailelerimizi tebrik ediyorum inşallah bu çocuklarımızın düğün törenleri de böyle birlik beraberlik içerisinde mutlu bir şekilde gerçekleşir. Burada Kale Grubunun tesislerini gezme fırsatı buldum. Kuruluştan bu güne kadar yapılan kapasite artışlarından ve yeni yapılacak olan yatırımlardan dolayı da kurumu tebrik ediyorum. Yozgat Valiliği olarak Kale Grubunun yapacağı her türlü faaliyette yanında olacağımızı ve bize düşen görevlerde elimizden geleni yapacağımızı belirtmek istiyorum. Bu vesile 5’inci  Geleneksel Sünnet programını düzenlenmesinde, emeği geçen yöneticilere çok teşekkür ediyorum." dedi.

Merhum Hacı İbrahim Bodur’u saygıyla anarak konuşmasına devam eden Vali Yurtnaç; “ Ayrıca bugün Çekerek’te toprağa verdiğimiz Şehidimiz Harun kardeşimizi de saygı ve rahmetle anıyorum. Bunlar aslında bir birini destekleyen şeyler. Vatana millete hizmet eden insanlar. Bir taraftan canını verenler diğer taraftan da emeğini, sermayesini halkın hizmetine verenler. Bu ülke bunlarla ayakta. Bunlara biz sahip çıkacağız, devlet olarak bunların devamlı yanında olacağız” ifadelerini kullandı.