İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, kentin mevsim şartlarını ön planda tutarak yol çalışmalarına başladıklarını belirterek, planlanan program dahilinde 1'inci ve 2'nci kat olmak üzere 440 kilometre yol yapacaklarını söyledi. 

Şahbaz, 2016 yılı çalışma sezonu içerisinde yol yapım işlerine ağırlık verdiklerini değinerek, bu yıl önceliklerinin grup köy yolları olduğunu bildirdi. 

Şahbaz, beraberinde İGM Başkan Vekili Halil İbrahim Coşkun, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Erdoğan ile birlikte merkeze bağlı köylerde devam eden yol çalışmalarını inceledi. 

İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, merkez ve ilçelerde köy yollarının program dahilinde asfaltlandığını belirterek, köy yollarının karayolları kalitesinde yapıldığını söyledi. Şahbaz, bu yıl asfalt sezonunda hedeflerinin 440 kilometre olduğunu ifade ederek, çalışmaların bütün hızıyla devam ettiğini dile getirdi. 2016 yılı içerisinde İl Özel İdaresi'ne belirlenen hedef doğrultusunda çalışıldığını aktaran Şahbaz, asfalt ve ikinci katlarla birlikte köy grup yollarının standartlarını yükselttiklerini ifade etti. 

Şahbaz, “Mevsim itibari ile havaların sıcak ve yağışsız geçmesinden dolayı şuanda hızlı bir şekilde asfaltlama çalışmalarımız devam etmektedir. 2016 programına birinci ve ikinci kat olmak üzere 440 kilometre yol alındı. Recepli köyünde çalışmalar tamamlandı. Sarıkaya bölgesinde programın yüzde 80'i tamamlandı. Yenifakılı da çalışmaların sonuna gelindi. Özellikle yol medeniyet olma sebebi olması ile yola çok önem veriyoruz. İl Özel İdaresi faaliyetlerinin bir çoğunu yol bakım onarım ve yeni asfalt atma çalışmalarında harcamaktadır. Planlama ile yaptığımız yollar uzun yıllar kullanılabilecek” dedi. 

Yozgat'ta yol çalışmalarının mevsimsel planlandığını vurgulayan Şahbaz, kış şartlarının ilk önce ortaya çıktığı bölgelere öncelik verildiğini bildirdi. Yolların standardını yükseldiğini vurgulayan Şahbaz, gelecek yıldan itibaren sıcak asfalta başlayacaklarını aktardı. Şahbaz, İl Genel Meclisi olarak geçmiş dönemlerde nazaran bu yıl program dahilinde çalışmaların sürdürüldüğünü dile getirdi.