74 pkk'lı Öldürüldü

Dağlıca saldırısından sonra sabaha kadar çatışmaların sürdüğü bölgeden gelen bilgilere göre, güvenlik güçlerine her türlü tehdit unsurunu vurabileceği yönünde kesin emir verildi.
Yayınlanma tarihi: 07 Eylül 2015, Pazartesi günü, saat: 15:32

Hakkari Yüksekova'ya bağlı Dağlıca'da dün pusuya düşürülen iki zırhlı aracımızın patlatılmasından sonra şu sıralara kadar bölgede çatışmalar aralıksız sürüyor. Bölgede havadan ve karadan üst düzeyde askeri hareketlilik sürüyor. Gelen bilgilere göre Dağlıca bölgesiyle sınırlı kalacak şekilde herhangi bir tehdit unsuruna karşı hedef gözetmeksizin ateş açılması yönünde talimat verildi.

Gece en az 74 terörist öldü
Dünden bu yana süren operasyonlarda yalnızca sabah saatlerine kadar 74 PKK'lının öldürüldüğü öne sürülüyor. 28 PKK'lı ise yaralı vaziyette ele geçirildi. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yoğun sis altında kalan bölgede güvenlik güçlerinin tuzaklanan el yapımı patlayıcılarını temizleyerek operasyonları sürdürdüğü kaydedildi.

Saldırıda C4 kullanıldı
Bu arada zırhlı araçlara düzenlenen saldırıda yaklaşık 400 kilogramlık C-4 tipi patlayıcı kullanıldığı ifade ediliyor. Patlama sırasında şehit olan bazı askerlerin naaşlarının da Yüksekova Devlet Hastanesi morguna getirildiği öne sürüldü.

Saldırı nasıl oldu?
Dün saat 15.00 sıralarında Yüksekova Dağlıca'da zırhlı araçların geçişi sırasında mayın patlatıldı. Patlamanın etkisiyle zırhlı araçlardan biri uçurumdan aşağı yuvarlandı. İddiaya göre aralarında tabur komutanının da bulunduğu 11 asker zırhlı aracın içinde şehit oldu. Patlamada o zırhlı aracın arkasındaki bir diğer zırhlı araç da büyük hasar gördü. İçinde kaç askerin bulunduğu bilinmeyen zırhlı araçta da 5 şehitle beraber şehit sayısının 16'ya yükseldiği ve yaralıların da olduğu bilgisi geldi.

Etiketler: hakkari   dağlıca   şehit  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki