ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde 59 Filistinliyi öldürüp, 3 bine yakın Filistinliyi yaralaması Yozgat'ta protesto edildi.

Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen protesto eylemine Ak Parti, MHP ve Büyük Birlik Partisi temsilcileri ile Alperen Ocakları ve Ülkü Ocaklarından gençler katıldı. Gösteride, ABD ve İsrail aleyhine sloganlar atılırken, Filistin halkına destek mesajları verildi. Ak Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse'nin yaptığı basın açıklamasının ardından Kur'an-ı Kerim okunup şehitler için dua edildi.

ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ilçelerinde de protesto edilirken, Filistinli şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Boğazlıyan Merkez Camisi'nde öğle namazının ardından İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Çayıralan ilçesinde de tüm camilerde öğle namazı sonrasında gıyabi cenaze namazı kılındı, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması protesto edildi.

Sorgun ilçesinde ise sivil toplum kuruluşları tarafından yürüyüş düzenlenerek, ABD ve İsrail protesto edildi.