Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan TEOG sınavında dereceye öğrencilere ve ailelerine yemek verdi. Mehmetoğulları otelde gerçekleşen davete derece yapan 10 öğrenci ve aileleri katıldılar. Başkan Açıkel ve eşi Av. Elif Açıkel gelen misafirleri kapıda tek tek karşıladılar. 

Yemeğin ardından Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel yaptığı konuşmada şunları dile getirdi, "Öncelikle davetimizi kırmayarak buraya geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde açıklanan TEOG sınavında dereceye giren ve hem sizleri hem de ilçemizi gururlandıran evlatlarınızı bu kıymetli başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin tamamı neredeyse tam puana yakın puanlar alarak başarılı oldular. Bu öğrencilerimiz arasında bir de Türkiye birincisi bulunmakta. Bu başarı yalnız öğrencilerimizin değil ailelerinin de başarısıdır bu sebeple ailelerimize kutluyor ve tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmasının devamında Başkan Açıkel başarılı öğrencileri tek tek yanına çağırarak çeşitli hediyeler takdim etti ve hatıra fotoğrafı çekindiler. Gecenin sonunda misafirleri yolcu eden Başkan Açıkel öğrencilerden de bir sonraki sınavda hepsinden yine aynı başarıyı beklediğini söyledi ve başarılar diledi.