Adalet Bakanlığına bağlı birimlerde çalışan personelinin eğitim göreceği, Adalet Eğitim Merkezinin temeli atıldı.
 
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılımı ile temeli atılan merkez, 42 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilecek ve aynı anda 300 kişi eğitim görebilecek.
 
2019 YILINDA EĞİTİM VERMEYE BAŞLAYACAK
Temel atma töreninde konuşan Bakan Bozdağ, Adalet Eğitim Merkezin yer itibariyle Yozgat'a ait olduğunu, hizmet itibariyle Türkiye'de görev yapan adli personel, zabıt katipleri, icra katipleri, mübaşirlerin, adalet uzman yardımcılarının, adalet uzmanlarının, yazı işleri müdürlerinin ve diğer ara personelin eğitiminin yapıldığı bir yer olacağını söyledi.
 
Bakan Bozdağ, bakanlık olarak sadece hakim ve savcıların eğitimine değil, aynı zamanda onların yaptığı işlerde en büyük destekçileri ve yardımcıları olan diğer adli personelin eğitimlerine de büyük önem verdiklerini ifade etti.
 
GÜVEN VE MEMNUNİYET İÇİN ÖNEMLİ
Yargıya güven ve yargı hizmetlerinden memnuniyetin artması yeterli personel ile mümkün olacağını kaydeden Bekir Bozdağ, “Eğitim merkezleri hem yargı güveni hem de yargı memnuniyeti için öneli. Personelin nitelikli olması da bunun daha da artmasına vesile olacaktır. Bu nedenle Bakanlık olarak yaptığımız çalışmalar çerçevesinde teşkilat yasamıza eğitim merkezleri kurulmasına dair bir hüküm koyduk. Bu çerçevede eğitim merkezlerinin yapımına ilişkin adımlarımızı atmaya başladık. Rize'deki eğitim merkezimiz faaliyet geçti. Şimdi buranın temelini atıyoruz. Amacımız Türkiye'nin bütün Adliyelerinde ve Adalet Bakanlığında çalışan personellerin aynı şekilde bu eğitim merkezlerinde hem hizmet öncesi hem de hizmet içi eğitime tabi tutularak görevlerini daha iyi yapmalarına yardımcı olmaktır. Bunun büyük bir faydası olacaktır. Hem yargıya güven hem de yargı hizmetlerine memnuniyette büyük bir katkısı olacağına yürekten inanıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.
 
Bakan Bozdağ ayrıca, yüklenici firma sahibinden işini daha erken bitirilmesi sözü aldı. Daha sonra Bakan Bozdağ ve beraberindekiler eğitim merkezinin temelini attı.