Adalet Yürüyüşüne Yozgat Desteği

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşüne, CHP Yozgat İl Teşkilatı destek verecek.
Yayınlanma tarihi: 06 Temmuz 2017, Perşembe günü, saat: 06:44

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, Adalet Yürüyüşü’ne Yozgat’tan katılım göstereceklerini belirterek, 9 Temmuz’tda İstanbul’a olacaklarını söyledi. 

Yaşar, adaletin herkes için gerekli olduğunu belirterek, “Bizler adalet istiyoruz. Adaleti 80 milyon için talep ediyoruz. Bizler adaleti 80 milyonun barış içerisinde yaşaması için istiyoruz. Genel Başkanımızın başlatmış olduğu bu yürüyüş mazlumların, ezilenlerin, ötekileştirilenlerin, solcuların, sosyalistlerin, Kemalistlerin, muhafazakarların, milliyetçilerin, yurtseverlerin ortak sesidir. Bu ses dalga dalga yayılacak hak hukuk tanımayanlar toplumun bu sesine kulak vermek zorunda kalacaklardır. 

Adalet yürüyüşü siyasi bir hareket değildir. Adalet herkes için gereklidir. Türkiye için demokrasi ve özgürlükten vazgeçmemeliyiz. Bu topraklar, bu yollar milletindir. Bunun için yürümeliyiz. Adaletten, hukuktan, haktan ve fikir özgürlüğünden sözde değil gerçekten bahsetmeliyiz. Adalet yürüyüşe destek bekliyoruz” dedi. 

9 Temmuz’da Yozgat’tan adalet yürüyüşü için destek vereceklerini bildiren Yaşar, ücretsiz olarak katılmak isteyen vatandaşların isimlerini alarak kontenjan belirleyeceklerini ifade etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki