İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yozgat'ta göreve başlayacak olan aday öğretmenleri kahvaltıda bir araya getirdi. 

Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Maarif Müfettişleri Başkanı Muzaffer Yaşar ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Erdoğan da katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur “Değerli öğretmenlerimiz öğretmen olarak atanmak için belirli zor yollardan ve sınavlardan geçip KPSS'de yeterli puanı alıp mesleğe başlamaya hak kazandınız. 

Bu nedenle öncelikle hepinizi azminizden dolayı kutluyor ve aramıza hoş geldiniz diyorum. Mesleğinizin püf noktalarından bir tanesi öğrencilerinize karşı çok sabırlı olmanız gerektiğidir. Kutsal bir mesleği yürüteceksiniz ve bu mesleğin önemini farkında olmanız gerektiği kanaatindeyim. 

Bildiğiniz üzere dünya yeni bir sanayi devrimine hazırlanıyor. Çağımız artık teknoloji çağı ve sizin yetiştirdiğimiz çocuklar ülkemizin gelecekte Dünya üzerinde yerini belirleyecek ve bu vatana hizmet edecekler. Ben tekrardan hoş geldiniz diyor eğitim öğretim hayatınızda başarılar diliyorum'' ifadelerini kullandı. Öğretmenliğin çok kutsal bir meslek olduğunu anımsatan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ise şunları kaydetti; “ Milli Eğitim Bakanlığımızın getirdiği bu yeni uygulama sayesinde önceki dönemlerde atanan öğretmenlerimizin çektiği sıkıntıları çekmeyeceğinizi düşünüyorum. 

Burada öğrenmiş olduğunuz tecrübeler atandığınız okullardaki girdiğiniz derslerde size yol gösterecek ve rahat etmenizi sağlayacak. 

Öğrenciler üzerinde en büyük rol modellerden bir tanesi siz olacaksınız ve öğrencilerinize kurduğunuz cümleden tutun attığınız adıma kadar örnek olacağınızı düşünüyorum. Yetiştirdiğiniz öğrenciler gelecekte karşınıza herhangi bir meslek sahibi olarak çıktığında bir öğretmen için bundan daha büyük bir gururun olmadığını düşünüyorum. Bu gururu hepinizin yaşaması dileğiyle tekrardan hoş geldiniz diyor eğitim öğretim hayatınızda başarılar diliyorum”