Vali Kemal Yurtnaç ve beraberindeki heyetle vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzurunu korumak amacıyla PKK/PYD/KCK ve DAEŞ terör örgütlerini bertaraf etmek üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri kanalıyla Suriye'nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında çıkan çatışmalarda yaralanan P. Uzm. Çvş. Ali Özdemir ve P. Uzm. Onb. Gökhan Yılmaz’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
 
P. Uzm. Çvş. Ali Özdemir’i Sorgun’da bulunan baba evinde ziyaret eden Vali Yurtnaç, “Sizin gibi kahraman Mehmetçiğimiz olduğu sürece bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya, birliğimizi ve düzenimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Sizler bu vatanın bölünmez bütünlüğü için canınızı ortaya koydunuz. Bu vatan, bu millet size minnettar. Bizlerde her zaman sizin yanınızdayız. Her türlü ihtiyacınızda tüm Yozgatlılarla emrinizdeyiz” dedi.
 
YARALANMIŞ OLABİLİRİZ AMA HENÜZ ÖLMEDİK
Zeytin Dalı Harekatında çıkan çatışmada sırtından yaralanan P. Uzm. Çvş. Ali Özdemir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yaklaşık 5 yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri emrinde bu cennet vatanımıza hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyorum. 2016 yılında Nusaybin’de yine bir çatışmada yaralanmıştım. Yaralarım iyileşince tekrar görevimin başına dönmüştüm. Suriye’nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında çıkan çatışmada sırtımdan yaralandım. Şu anda tedavi görüyorum ve durumum her geçen gün iyiye gidiyor. Yaralarımın iyileşip arkadaşlarımın yanına dönmek için sabırsızlanıyorum. Kimse zannetmesin ki bu vatanı bölüp parçalayacaklar. Yaralanmış olabiliriz ama henüz ölmedik. Şu halimle bile bıraksalar koşarak harekata tekrar katılırım. Bu vatan kolay kazanılmadı ki kolay kaybedilsin. Kanımızın son damlasına kadar bu vatanı korumaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 
P. Uzm. Çvş. Ali Özdemir’in annesi Selvi Özdemir ise oğlu ile gurur duyduğunu kaydederek, bir oğlunun daha olduğunu ve onun da Şırnak Uludere’de askeri vazifesini yaptığını söyledi.
 
Vali Yurtnaç başkanlığındaki heyet daha sonra yine Zeytin Dalı Harekatında çıkan çatışmada kolundan yaralanan P. Uzm. Onb. Gökhan Yılmaz’ı Sorgun’un Gevrek Köyünde bulunan evinde ziyaret etti.
 
SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ
Yılmaz’a geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Yurtnaç, “Sizlerin de içerisinde bulunduğu Zeytin Dalı Harekatını tüm ülke olarak destekliyoruz. Tüm vatandaşlarımız duaları ile her zaman sizlerin yanında. Sizlerde gösterdiğiniz kahramanlıkla gittiğiniz bölgeleri terör örgütlerine dar ediyorsunuz. Tüm askerlerimiz bizim övünç kaynağımızdır. Sizlerle gurur duyuyoruz. Sağlığınıza tekrar kavuşmanız için ve Zeytin Dalı Harekatından zaferle çıkmanız için her zaman dualarımız ve desteklerimiz sizlerle” ifadelerini kullandı.
 
BU VATANI KİMSEYE BIRAKMAYIZ
P. Uzm. Onb. Gökhan Yılmaz da ziyaretinden dolayı Vali Yurtnaç’a teşekkür ederek, “Benim görev yerim Mardin Midyat. Zeytin Dalı Harekatı için görevlendirildik ve bölgeye gittik. Terör örgütleri ile ilk sıcak temasa biz girdik zannedersem. Şehit Astsubay Musa Özalkan komutanımız da benim yaralandığım çatışmada şehit düştü. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah bende iyileşir iyileşmez tekrar görevimin başına döneceğim. Bu vatanı Allah’ın izniyle kimselere bırakmayız. Bu can bu bedende olduğu sürece vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ay yıldızlı al bayrağımız ve dinimiz için mücadele etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
Ziyaretlerde Vali Kemal Yurtnaç’a Sorgun Kaymakamı Mustafa Altıpınar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Emniyet Müdürü Seçkin Çengelolğu, Sorgun Jandarma Komutanı ve Sorgun Askerlik Şube Başkanı eşlik etti.