Afjet Genel Müdürü ve Afjet Afyonspor yönetim kurulu üyesi Yozgatlı Dr. Yusuf Ulutürk, Ziraat Türkiye Kupası 1. Turunda mücadele veren Yozgatspor takımını Afjet Afyonspor’la oynayacağı kupa  müsabakası öncesi takımın  konakladığı otelde ziyaret ederek Yozgatspor yönetimi, teknik heyet ve futbolculara başarı diledi.   

Jeotermal su kaynaklarıyla bölgesel ısıtma tesisleri kurmak, dönüş suları ile seralara su temin etmek amacıyla ve Jeotermal su ile Elektrik üreten Türkiye’de sayılı firmalar arasında yer alan Afjet’in Genel Müdürlüğü görevini başarı ile yürüten Yozgatlı Dr. Yusuf Ulutürk, Yozgatspor’u kupa maçı öncesi yalnız bırakmadı. 

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ve Yozgatspor Asbaşkanı Ahmet Akgün’le de bir araya gelen Dr. Ulutürk, müsabaka öncesi takımımıza moral desteği verdi. Takım yönetimi ve teknik heyetle bir araya gelip sohbet eden Dr. Ulutürk takım kaptanı İlhan Özbay’a çiçek takdim etti. 
  
Yozgatlı olmaktan gurur duyduğunu belirten Dr. Yusuf Ulutürk, "Doğup büyüdüğüm topraklara vefa borcumuz var. İş gereği Afyon ilindeyiz ama, kalbimiz gönlümüz hep Yozgat’ta Bölgesel amatör liginde mücadele veren Yozgatspor takımımız Afyon’da oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası maçı öncesi takımımızın ve yöneticilerimizin yanında olmak istedim. Ben bir Yozgatlı olarak kendi imkanlarımla takımımıza  maddi manevi üzerime düşen görevi yapmaya hazırım. Diğer illerde bulunan Yozgatlı kardeşlerimizin de takımlarına sahip çıkmalarını istiyorum. Nihayetinde Yozgatspor memleketimizin takımı ve bizleri temsil ediyor. Yozgatspor’un sahipsiz olmadığını herkes bilmeli. Bizdeki arma, forma ve memleket sevdası olduğu sürece biz Yozgatsporumuz  için her şeyi yaparız. Takımımızı her zamankinden daha çok sahiplenmemiz gerek. Daha çok sahiplenmeliyiz ki kırmızı siyahlı renklere gönül verenler yalnız kalmamalı” dedi. 

Yozgatspor Asbaşkanı Ahmet Akgün ise, “Afjet Genel Müdürü ve Afjet Afyonspor yönetim kurulu üyesi  Dr. Yusuf  Ulutürk’e bizleri yalnız bırakmadığı için çok teşekkür ediyorum. Takımımız Afyon’a geldiği günden itibaren bizlerin her zaman yanında oldu ve elinden gelen desteği verdi. Hemşerimiz Yusuf Ulutürk’ün yaptığı bu davranış Yozgatlı olan ama diğer illerde yaşamını sürdüren hemşerimize de örnek olmalı. Yusuf Ulutürk gibi hemşerilerimizin sayısının artmasını bekliyoruz. Bizler de memleketimizin takımının başarısı elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz bu kutlu  yolda yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.