Umutlu beldesinde cami lojmanında çıkan yangın sonucu hayatını kaybeden üç kız kardeşin cenaze namazına katıldıktan sonra Akdağmadeni’ni ziyaret eden Görmez, Akdağmadeni Belediyesi’nin 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkına yaptığı, Ahşap Cami’de incelemelerde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez'in inceleme ziyaretine Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yozgat Müftü Vekili Süleyman Eroğlu, Amasya İl Müftüsü İsmail İpek, Kayseri İl Müftüsü Doc.Dr. Şahin Güven, Sivas İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, Yozgat İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz'de eşlik etti.

Belediye Başkanı Suphi Daştan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e ahşap cami hakkında geniş bilgi verdi. Projenin çok güzel ve kapsamlı olduğunu ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez Cami‘nin tamamen ahşap olması, mimari yapısının ve işçiliğinin büyük emekler sarf edilerek yapıldığının anlaşıldığını belirterek, Ahşap Camiyi çok beğendiğini ifade etti. Cami ziyaretinden sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkını'da gezen Görmez, ikindi namazını da beraberinde ki heyetle Ahşap Camide kıldı.

Başkan Daştan yaptığı açıklamada şunları söyledi. "Büyük bir çalışma örneği olarak ilçemize kazandırdığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler parkı ile Ahşap Cami’nin önemini bir kez daha anlamış bulunmaktayız. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez‘in yapılan çalışmaları beğenmesi, özellikle Ahşap Camiye vermiş olduğu önemle ilk namazı da kendisinin burada kılması bizleri memnun etmiştir" dedi.