Her yıl düzenli olarak Kızılay’a kan bağışında bulunan Ak Parti Merkez İlçe Teşkilatı bu geleneği sürdürmeye devam etti. 

Kan bağışı esnasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, Türkiye olarak kritik bir süreci yaşadıklarını ve kalplerinin Suriye’nin Afrin şehrinde mücadele eden kahraman Mehmetçiklerimizde olduğunu ifade etti. 

Bu süreci Türk Milleti olarak birlik ve beraberlik içerisinde atlatacaklarından şüphe etmediklerini söyleyen Nazlı, ‘Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Afrin’de teröre temizliği yapmaya devam ediyor. Türk milleti olarak ta bizler her konuda onlara destek olmaya gayret ediyoruz. Dünya’ya örnek bir vatan birlikteliği gösteriyoruz. Bizde farkındalık için Kızılay’a kan bağışı yapmak istedik. Kanımız Kızılay’a canımız vatana feda olsun’ diye konuştu. 

Nazlı, “Yozgat halkı Kızılay’ın kan bağış kampanyalarına en duyarlı illerin arasında olması bizleri oldukça mutlu ediyor. Biz yönetim olarak her sene düzenli olarak bu bağışları yapıyoruz. Kan bana lazım olmaz dememek lazım. Her kan bir canı kurtarır. Tüm kurum ve kuruluşlara, vatandaşlarımıza Kızılay’a kan vermeye davet ediyorum” diye konuştu.