Akdağmadeni ilçesinde eski belediye binasının yıkılmasıyla birlikte başlanan çalışmalar ve yapılan istimlaklar neticesinde, ilçeye yakışır, modern ve ihtiyaçları tamamıyla karşılayan bir konferans salonu ilçeye kazandırılmıştır.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, konferans salonunun açılışı sırasında belediye personeline yaptığı konuşmada, "Bizim bir sözümüz vardı. Bu salon yapıldığında buraya gelecek ilk kişiler belediye personelimiz olacak, ilk onlarla sohbet edeceğiz muhabbet edeceğiz diye söz vermiştik ve hep birlikte bugün buradayız" dedi.

Hiç biz mazeretin arkasına sığınmadan 13 yıldan bugüne kadar hep birlikte çok güzel hizmetler yaptık diye sözlerine devam eden Başkan Daştan şunları söyledi. "Çok güzel bir konferans salonu yaptık çoğu ilde bu çapta bir salon yoktur. Simültane sistemi kullanılarak iki ayrı dilde çeviri yapabilen sistemlerin bulunduğu 3d gösterim yapabilen hem konferans hem sinema salonuna uygun ses sistemlerini içinde barındıran bir salonu ilçemize kazandırdık. İlk toplantımızı da söz verdiğim gibi belediye personelimizle gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımıza hizmet ederken belki direksiyonun başında ki bendim ama ekip olarak da sizlerdiniz. İlçemizde ki bu değişim ve gelişimi hep birlikte başardık. 

Akdağmadeni Belediyesi son 13 yılda belediyecilik anlamında ne gerekiyorsa fazlasıyla yapmış bir belediye olarak yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Tabi yeni projeler biter mi bitmez 2017 yılında da çalışmalarımız devam ediyor. Dev anıt bayrak projesi için çalışmalarımız başladı, mezbahane yapımı devam ediyor sıcak su çalışması ihale aşamasında, yıkımını tamamladığımız eski terminal bölgesine de ilçemize yakışır büyük bir proje yapacağız. Proje ile ilgili halkımızda merak içerisinde, onu da yakın zamanda duyuracağız" dedi

Başkan Daştan, "Bugün burada bulunan personelime teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha nice başarılara imza atacağımızı ümit ediyorum" diyerek sözlerini bitirdi.