Akdağmadeni Belediyesi, ilçede yaşayan çocukların gelişimine katkıda bulunmak, ilköğretime hazırlamak ve özellikle çalışan anne ve babaların destekçisi olmak için hazırlamış olduğu "Kreş ve Gündüz Bakım Evi" projesinde inşaat çalışmalarına başladı.

Toplamda 2101 m2 alan üzerine kurulacak Kreş ve Gündüz Bakım Evi Projesi içerisinde, 0 -4 yaş grubu gündüz bakım evi, 4 – 6 yaş kısmi zamanlı ve tam gün kreş, kapalı çocuk oyun alanı, kafeterya, restoran, açık oyun alanı ve spor alanı ile birlikte Atatürk Parkı peyzaj düzenlemesi bulunuyor.

Başlayan inşaat çalışmaları yerinde inceleyen Akdağmadeni Belediye Başkanı Uz. Dr. Nezih Yalçın yapmış olduğu açıklamada; "Göreve başladığımız andan itibaren büyük bir özveriyle projesini hazırladığımız 'Kreş ve Gündüz Bakım Evi'nin bugün itibariyle inşaat çalışmalarına başlamış bulunmaktayız.

1056 m2 kapalı alan, 1045 m2 açık alanıyla toplamda 2101 m2 alan üzerinde kurulacak kreş ve gündüz bakım evinde kapalı çocuk oyun alanı, kafeterya, restoran, açık oyun alanı, spor alanları gibi modern ve günümüze hitap eden yeni bir eğitim yuvasını ilçemize kazandırıyoruz.

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden bir tanesi olacak olan projemizde çocuklarımızı geleceğe donanımlı bir şekilde hazırlarken, çalışan anne ve babalarımıza da destek olacağız.

Mimari yapısıyla fark yaratacak ve sosyal donatı alanlarıyla tüm halkımızın ilgisini çekecek projemizi yıl içerisinde tamamlayarak çocuklarımızın ve ebeveynlerimizin hizmetine sunacağız.

2021 yılı ilçemiz için birçok değerli projeyi hayata geçireceğimiz bir yıl olacak verdiğimiz sözler bir bir yerine getirip güçlü adımlarla Akdağmadeni’mize hizmet yolculuğumuza devam edeceğiz" dedi.