Ankara 2. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’nin 47. olağan seçimli genel kurulunda, mevcut Başkan Abdulkadir Akgül oy birliği ile yeniden göreve getirildi. 

2017 Yılı faaliyetleri ile ilgili genel kurulda bir konuşma yapan Birlik Başkanı Abdulkadir Akgül uygun faizli kredinin esnaf ve sanatkarlara verildiğini belirterek “Esnaf ve Sanatkarların Kooperatiflerimiz kefaletiyle Halk Bankasından kullandıkları kredilerin faizi şu anda yıllık yüzde 5 olarak uygulanıyor. Vadesi bir yıla kadar olanlara ise yıllık yüzde 4 faiz uygulanıyor. Kooperatif ortaklarımızın eline daha fazla para geçmesini sağlamak amacı ile de kesintilerin asgari seviyeye indirildi” dedi. 

Akgül, esnaf ve sanatkârın Türkiye’nin büyümesinde ve gelişiminde önemli bir lokomotif olduğuna değinerek, kullandırdıkları kredilerle onların önünü açmaya çalıştıklarına değindi. 

Seçimli Genel Kurulda Ankara 2. Bölge Birliğinin 2017 yılı yönetim ve denetim kurulu faaliyetleri ile gelir-gider hesapları ve 2018, 2019 ve 2020 yılları tahmini bütçeleri oy birliği ile kabul edildi. 

Seçimlerin ardından Sorgun EKK Başkanı Selahattin Gündüz yeni yönetimde görev alırken, Yerköy EKK Başkanı Hasan Minar ise denetim kuruluna seçildi.