62 ilden 396 sporcu ve 118 idareci ve antrenör olmak üzere 514 sporcunun katılımıyla Adıyaman ilinde düzenlenen Genç Erkekler  Taekwondo Okul Sporları Türkiye Şampiyonasında 59 Kg da Yozgat'ı temsil eden Sorgun Belediyespor kulübü taekwondocusu ve Yozgat Fen Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Akgül başarılı bir performans göstererek Türkiye üçüncüsü oldu.

Sorgun Belediyespor Taekwondo Antrenörü Ahmet Turan Dinçer, grup karşılaşmalarından sonra  sezonun ilk turnuvası olan Türkiye Şampiyonası’na madalya ile başlamanın mutluluk verici olduğunu belirtti.

Dinçer “Ağustos Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenecek olan Gençler Türkiye Şampiyonasına eksikliklerimizi tamamlayarak gideceğiz. İnşallah sporcularımız bu turnuvadan madalyalarla dönecekler. Adıyaman’da ki şampiyonada madalya maçlarına kadar rakiplerini eleyip finallerde az bir sayı farkıyla elenmeleri bizi üzdü ama, bu durum aynı zamanda çalışma azmimizi de kamçıladı” dedi.

Dinçer, önümüzde 11 Mayısta Marmaris’te Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nın yapılacağını, bu şampiyonaya yıldız sporcuların çok iyi hazırlandığını, Allah’ın izniyle birincilik kürsüsüne çıkmak istediklerini sözlerine ekledi.