Bölgesel Amatör Lig 6. Grubunda yarın oynanacak maçlar nefes kesecek. Yozgatspor 1959 FK kendi sahasında Sivas Emniyetgücü’nü konuk edecek. Lider Türk Metal Kırıkkalespor ise Kazan Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. Türk Metal Kırıkkalespor’un olası puan kaybı, Yozgatspor’un galip ayrılması halinde Play-Off’a çıkacak takım temsilcimiz olacak. 

UMUTLU BEKLEYİŞ 
Bölgesel Amatör Ligi 6.Grupta zirvenin iki puan gerisinde şampiyonluk şansı mucizeye bağlı olan Yozgatspor ligin son maçında sahasında ligde kalma mücadelesi veren Emniyetgücü takımını konuk edecek. 

Teknik Direktör Tahir Çopur gözetiminde bu maçın hazırlıklarına devam eden kırmızı-siyahlı oyuncular son bir umut adına Emniyet maçını kazanmak adına hırslı bir şekilde çalışmalarına devam ediyorlar. Yarın saat 15:00’da Bozok Şehir Stadyumu’nda Sivas Emiyetgücünü konuk edecek olan kırmızı siyahlı ekip Kırıkkalespor’un puan kaybetmesi halinde şampiyonluk sevincini yaşayacak. Kırıkkalespor’un ise yarın kendi sahasında oynayacağı Kazanspor mücadelesinde puan kaybetme olasılığı çok düşük. Yozgatspor’un şampiyonluk yarışı içerisinde Kırıkkalespor’un puan kaybı yaşamaması baz alındığında ise kırmızı siyahlı ekibin yarın oynayacağı karşılaşma ligi iyi bir skorla kapatmak adına bir prestij karşılaşması haline gelmiş durumda. 

EMEĞİMİZ BOŞA GİTMESİN İSTİYORUZ 
Yozgatspor 1959 FK Asbaşkanı Ahmet Akgün, sezon başına iyi bir takım kurulması için emek harcadıklarını ve fedakarlık yaptıklarını belirterek, yarın oynanacak maçlarından ardından emeklerinin karşılığını almak istediklerini söyledi. 

Futbolda yaşanabilecek gelişmelerin kendi başlarına geldiğinin altını çizen Akgün, “Gönül isterdi ki son haftaya avantajlı girelim. Ama kritik haftalarda beklemediğimiz puan kayıpları yaşadık. Bunlar futbolun içerisinde var. Ancak daha bir şey bitmedi. Yarın oynanacak maçların sonuçları her şeyi belli edecek” dedi. 

İZGÖREN DÜDÜK ÇALACAK 
Bölgesel Amatör Lig 6’ncı grubun son haftasında yarın saat 15:00’da Bozok Şehir Stadyumu’nda oynanacak olan Yozgatspor 1959 FK-Sivas Emniyetgücüspor mücadelesinde Şanlıurfa Bölgesi Ulusal hakemlerinden Niyazi İzgören görev yapacak. 

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından Bölgesel Amatör Lig’in 26’ncı haftasında görev yapacak hakemler açıklandı. Kırmızı siyahlıların Bozok Şehir Stadyumu’nda saat 15:00’da konuk edeceği Sivas Emniyetgücü karşılaşmasında Şanlıurfa Bölgesi Ulusal hakemlerinden Niyazi İzgören düdük çalacakken, İzgören’in yardımcılıklarını ise Fatih Aksoy ve Ali Yakut yapacak. 

Karşılaşmanın dördüncü hakemi Erhan Kutlu, gözlemcisi ise Adnan Çağlar.