Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yerköy Beyazıtoğlu Çiftliğnin eğitime kazandırılması için gerekenlerin yapılmasını istedi.

Milletvekili Ali Keven konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti; "Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ'a 1942'den beri faaliyet göstermiş olan Yerköy Beyazıtoğlu Çiftliği ile ilgili burasının eğitime kazandırılmasını ilettim.

Burada yapılan faaliyetlerle ilgili vermiş olduğu bilgiler için teşekkür ediyorum. Bu arazide yapılan faaliyetlerin her biri çok değerli işler. Yozgat’ı bu çiftlik sayesinde kaz üretiminin ve ıslahının merkezi haline getirebiliriz.

Sayın Rektör de bu konuda çok ilgili. Merkez kampüsümüzde kurulan Ziraat Fakültemize bağlı olarak bu çiftlik arazisinde kendisinin de belirttiği gibi YÖK’ten talep edilen Arıcılık, Süt İşleme Teknolojisi ve Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği gibi önlisans bölümlerinin eğitiminin burada verilmesi planlanabilir.

Eğitimin üretim ile iç içe, yan yana olması çok önemlidir. Bu bölümlerin eğitim-öğretim hizmetinin burada yapılması bölge halkının teşvik edilmesi bakımından da çok önem arz eder. Böylece 80 yıllık çiftlik arazisi de eğitime kazandırılmış olur.

Bu konuda Sayın Rektörümüzün ilgisini rica ediyor, kendisine tekrar teşekkür ediyorum."