Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat stadyumunun yenilenme projesi ile ilgili TBMM’de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na seslendi.

Milletvekili Keven, “Yozgatspor'a verilen stadyum sözünün tutulması için Yozgatspor taraftarlarının sesini bir kez de TBMM Genel Kurulu'ndan duyurdum” dedi.

Konuşmasına “Sözlerim Gençlik ve Spor bakanına” diye başlayan keven, şunları kaydetti; “Sayın bakan Yozgat’a geldiğinizde Yozgat’a ve Yozgat taraftarına verdiğiniz 20 bin kişilik modern stat sözünü son kez size hatırlatıyorum. Yozgatlı ve Yozgatspor taraftarı sizde 50 yıllık stadın onarılmasını istemedi. Yeni bir stat istedi ve siz söz verdiniz. Yozgat’tan küçük illere ve hatta küçük ilçelere modern statlar yaptırırken Yozgat için 50 yıllık stadyum için onarım ödeneğinin çıkarılmasını anlayamıyor ve kabul etmiyoruz. 20 bin kişilik stat sözünüzü programa almaz ve başlatmazsanız bu kez Yozgatspor taraftarı Yozgatspor’un ülkenin her tarafında bulunan tayfaları ve Yozgatlılar kararlı. Yapılacak ilk seçimde sizleri sandığa gömecekler.”