Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, hakkında çıkan ‘şehit babasına hareketler etti’ başlıklı haberi yalanladı.

Keven, “Öncesinde o sataşan gence tepki gösterdiğimizi yazmadılar. Ali Keven'in bir şehit babasına hakaret içeren bir şey söylemeyeceğini tanıyan herkes bilir” açıklamasını yaptı.

Keven açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Dün Keçiören'de Milli Eğitim Komisyonu üyeleri olarak Genel Başkan Yardımcımız Yıldırım Kaya ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı bütçesiyle ilgili basın toplantısı yaptığımız sırada etrafta bulunan bir genç bizlere sataşarak hakarette bulunması üzerine tepkisiz kalamadım. Daha sonra da şehit babası olduğunu söyleyen yaşlı bir kişi birşeyler söyledi. Bu kişiyle fazla bir münakaşa yaşamayıp olay yerinden ayrıldık. Ancak bugün yapılan maksatlı haberlerde tartışmayı sanki şehit babasıyla yaşamışız gibi lanse ettirdiler. Öncesinde o sataşan gence tepki gösterdiğimizi yazmadılar. Ali Keven'in bir şehit babasına hakaret içeren bir şey söylemeyeceğini tanıyan herkes bilir. Saygılarımla”