Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa

Türkiye’nin sahip olduğu bitkisel zenginliğin yeni kuşaklarca benimsenmesini ve korunmasını sağlamak ve onların gözünden yaşadıkları doğayı, sevdikleri çiçekleri görebilmek amacıyla 81 İlde 'Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa' Fotoğraf yarışması düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 19 Aralık 2015, Cumartesi günü, saat: 08:32

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca Çocuklara doğa sevgisini ve çevre bilincini aşılamak, çiçeklerin kültür mirası olduğunu, onların biyolojik hayata değer kattığını öğretmek, tarımın insan yaşamındaki önemini küçük yaşlardan itibaren fark ettirebilmek, Türkiye’nin sahip olduğu bitkisel zenginliğin yeni kuşaklarca benimsenmesini ve korunmasını sağlamak ve onların gözünden yaşadıkları doğayı, sevdikleri çiçekleri görebilmek amacıyla Türkiye genelinde "Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa" Fotoğraf yarışması düzenlendi.

"Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa" Fotoğraf yarışması ile ilgili Yozgat genelinde gerekli duyurular yapıldıktan sonra , yapılan değerlendirmeler sonucu, Aydıncık İlçesi, Aydıncık Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi İsmail Tomruk tarafından çekilen (Bamya Toplayan Çocuk) fotoğraf komisyonca il birincisi olarak belirlendi. 

Aydıncık Ortaokulu Okul Müdürü Emir Alan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Ergün Çağlayan İl Müdür Vekili Özgür Memiş, Koordinasyon Şube Müdür Vekili İsmail Dişli tarafından yapılan törenle Bakanlık tarafından il birincilerine ödül olarak gönderilen dijital fotoğraf makinası teslim edildi ve ayrıca katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler: fotoğraf   yarışma   doğa   aydıncık  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki