Sağlık Bakanlığı Değerlendiriciler tarafından değerlendirilen Akdağmadeni Devlet Hastanesi “Anne Dostu Hastane” unvanını aldı. 

Annelerin ev ortamında hissetmeleri için, odalar ev ortamını aratmayacak şekilde düzenlenmiş durumda. Ayrıca, doğum sonrası bebeklerin ilk ihtiyaçları da hastaneden.Hastane yönetimi tarafından hazırlanan  bebek çantası da annelere  hediye. Çantada bulunan zıbın takımı, bebek bezi, bebek çantası, alt değiştirme pedi, tırnak makası ve havlu gibi hijyen malzemeleri  bulunuyor. 

Doğum öncesi, doğuma hazırlık açısından her hafta gebelerimize eğitimler verildiğini belirten Akdağmadeni Devlet Hastanesi Başhekimi  Op.Dr. Kiper Arslan  yaptığı açıklamada şunları söyledi;”  Hastanemiz olarak altı ay süren çalışmalar sonunda Anne Dostu Hastane unvanını almanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Sağlık Bakanlığımızın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda annelerimiz için ev ortamını aratmayacak şekilde hastane odalarımızı düzenledik. Sonra hastane olarak bizim de farklı bir uygulamamız olsun diye de bebek çantasını oluşturduk. İlk ihtiyaçların giderilmesi anneleri daha da mutlu edeceğini düşündük. 

Ayrıca hastanemizde, doğumun tüm aşamalarında gebelerimiz,  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Uzm. Dr. Elif Külahçı Aslan ile birlikte tecrübeli ebeler  tarafından takip edilmektedir. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.