Şehit aileleri ile Kentpark’ta kahvaltıda bir araya gelen Vali Yurtnaç, kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada, anneliğin herhangi bir maddi değerinin olmadığını belirterek, “Annelik duygusu ne alınır nede satılır, annelik duygusu sadece hissedilir. Anneler evlatlarının derdi ile dertlerin, sevinci ile sevinir. Bu maksatla annelerin emeği ve hakkı ödenmez. Cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inandığımız bir varlıktır anne. Bu maksatla başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum. Ebediyete göçmüş annelere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

Şehit ailelerinin emrinde olduklarını belirten Vali Yurtnaç “Şehit ailelerimize vatanımız ve milletimiz adına minnettarız. Terörle mücadele son bir terörist dahi kalmayıncaya kadar sürecek. Sizler bize evlatlarınızın emanetisiniz. Bu emanete sahip çıkmak bizim en önemli görevlerimizden bir tanesi. Bizim kapımızda gönlümüzde sizlere her zaman ardına kadar açık” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Vali Yurtnaç ve Hanımefendi şehit aileleri ile oturarak uzun uzun sohbet etti.

Kahvaltı programının ardından Vali Kemal Yurtnaç ve hanımefendi, daha sonra Alparslan Türkeş Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek burada kalan yaşlıların Anneler Gününü kutladı.

Yaşlılarla sohbet eden Vali Yurtnaç daha sonra onlarla birlikte Bocce oynadı. Huzurevi sakinleri ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Vali Yurtnac ve Hanımefendiye ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Ziyaretlerde Vali Kemal Yurtnaç ve Hanımefendiye Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ve eşi de eşlik etti.