Yozgat’ta sadece kadınların kullanacağı Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, tesise ulaşım noktasında da açılan yeni yol çalışmaları Yozgat Valiliği tarafından başlatıldı.
 
Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Abdulkadir Yazıcı yaptığı açıklamada; "Özellikle Yozgat’ta yaşayan ve ömrünü ailesine adamış, sosyal hayatın mahrumiyetini yaşayan anneler, kızları ve buluğ çağına gelmemiş erkek çocuklarının eğleneceği, spor yapacağı, hareketli aktivitelerini yapabilecekleri nadide ve örneği az bulunan bir tesis olacak. Sosyal ve sportif alanlar noktasında şimdilik zayıf bir konumda bulunan Yozgat’ımıza özel projelerle katkı sunarken, şeh­rimizde yaşayan her bir ferdin yaşam kalitesini artırmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda kadınlarımıza özel olarak projelendirilen Kadın Termal Aquapark ve Spor Merkezi, Merkez’de ya­şayan kadınlarımızın istifadesine sunulacak, aynı zamanda ilçelerde yaşayan kadınlarımızın da Yozgat’a gelmesine bir vesile olacak.  

Termal merkezine ulaşımın Taşocağı Mezarlığı ve Tuzkaya Mahallesinden olması ulaşım kalitesini bozacağından, dörtyol opet kavşağından geçilen yeni bir yol açıyoruz. Özellikle bu tesise özel aracını kullanarak gelecek kadınların yol güvenliği ve rahatı için bu yolu yapmaktayız. İçerisinde 15 farklı birim bulunan bu tesisimizde 3 büyük havuz bulunmaktadır. Havuzun bir tanesi termal su ile çalışacak diğer iki havuz normal su ile çalışacak. Tesisimiz içerisinde buhar odası tuz odası gibi bir termal tesisten ne beklenirse hepsi yer alacak. Ayrıca çocuklar için oyun alanları, kafeterya, kuaför gibi bir çok birim yer alacak. Burada kadınlar kendilerini daha zinde ve psikolojik açıdan daha mutlu hissedecekler. İnşallah bu yazın ortasında tesisi bitireceğiz"dedi.