İstanbul'da Tipideresi Köyü Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği'nin düzenlemiş olduğu 'Geleneksel Arabaşı' programı gurbetteki Yozgatlıları bir araya getirdi.

İstanbul milletvekilleri Av. Hurşit Yıldırım ve Osman Poyraz'ın onur konuğu olarak katıldığı muhabbet sofrasında Ak Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk, Kadıköy AK Parti İlçe Bşk.Yrd. Salih Altuntaş, Tuzla Bşk.Yrd.Mustafa Yazgu, Milli Eğitim Şb. Müdürü Aydın Bora, İstanbul Yozgatlılar Federasyon yönetiminden Uğur Akkaya, Pendik Belediye meclis üyesi Ceyhun Özkan katıldı.

Dernek eski başkanları, yönetim kurulu üyeleri, dernek üyeleri ve çok sayıda misafirin katıldığı Arabaşı ikramı Tuzladaki dernek merkezinde yapıldı. Açılış konuşmasını dernek başkanı Aydın Baranın yaptığı gecede milli birlik ve beraberlik perspektifinden büyük ailenin birbirleri arasındaki sevgi saygı ve dayanışmanın önemine ve kazanımlarına değindi.

Milletvekili Hurşit Yıldırım, seçim döneminde Yozgatlıların ve Tipideresi üyelerinin verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Yılın ilk davetine katıldığım bu dernekte samimiyet, hasbilik ve sadakat görüyorum bu büyük güç ve desteğin varlığından ziyadesiyle memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim" şeklinde konuştu. Arabaşının çıkış hikayalerinden iki yaşlının askerlerimize ikramını anlatıp milli birlik ve beraberliğimizi doğuda güneydoğuda bozamayacaklar bu memleketin mayası sağlamdır." dedi.

İstanbul Milletvekili Osman Poyrazda yaptığı selamlama konuşmasında gönülleri fethetti. Ardarda okuduğu dizelerle katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. İlçe başkanı ve belediye başkanı da yaptıkları selamlama konuşmaları ile arabaşı etrafında şekillenen bu toplantının önem ve değerine dair düşüncelerini paylaştılar.

Konuşmaların ardından yer sofraları kurularak arabaşı ikramı yapıldı.