Yozgat kamuoyunda oluşan ‘Kazım Arslan bildiğini okur’ eleştirilerine Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti Nisan ayı İl Danışma Meclis Toplantısı’nda açıklık getirdi. Arslan: “Evet bildiğimi okuyorum. Yaptığımız hiçbir icraatı kafamıza göre yapmıyoruz. Onun öncesinde yüzlerce kişiyle konuşuyoruz. Ondan sonra da karar veriyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Hafta sonu gerçekleştirilen AK Parti Nisan ayı İl Danışma Meclis Toplantısı’nda vatandaşlar arasında çıkan ‘Belediye Başkanı Kazım Arslan bildiğini okur’ sözlerine cevap veren Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, bunun yanı sıra belediye personeline de özeleştiri de bulundu. Sözleriyle belediye çalışanlarını hedef gösteren Arslan: “Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın Yozgat’ta bir tane adamı vardır. Kim işini en güzel şekilde yapıyorsa o benim adamımdır, onun ötesinde benim adamım da yoktur.” görüşlerine yer verdi.

Göreve başladıkları gün itibariyle hayata geçirdikleri ve bundan sonra yapacakları projeleri Yozgat halkıyla paylaştıklarını ifade eden Arslan: “Göreve başlayışımızın ikinci senesi münasebetiyle bu süre içinde yaptığımız ve bundan sonra da yapacağımız projeleri yaklaşık 10 gündür Yozgat halkıyla paylaştık. Tabiî ki yapılanlar yeterli değil ama genel olarak baktığımız zaman yüzümüzü ağartacak şeylerin yapıldığı da ortada. İnşallah önümüzdeki kalan 3 senede bu sene başlayacağımız projelerle birlikte çok daha iyilerini yapmış oluruz. Bu sene bir taraftan Yozgat’ı rahatlatacak bir takım işler yaparken bir taraftan da daha büyük işler için proje hazırlıkları içerisinde olduk ve yapılan bu projeler tamamlandı, birer birer icraata dökmeye başlıyoruz.” açıklamalarına yer verdi. 

2016 yılının ilk 4 ayı içerisinde 45 milyon liralık yatırımın ihalesini yaptıkların anlatan Arslan: “Göreve başladığım 2014 senesinde Yozgat Belediyesi olarak yaptığımız yatırım tutarı 3 milyon liradır. 2015 yılında 17 milyon liralık bir yatırım yaptık. 2016 senesinde ise 100 milyon liraya yaklaşan bir yatırımı başlatmış olacağız, projeler, ihaleler yapıldı ve yapılıyor. Şuana kadar 4 aylık süre içerisinde yaklaşık 45 milyon liralık yatırımın ihalesini yapmış durumdayız. Yozgat Belediyesi yatırım bütçesi giderek artan ve yaşanılabilir bir Yozgat çerçevesinde yoluna devam ediyor. Yaptığımız işler sebebiyle zaman zaman üzdüğümüz vatandaşlarımız oluyor. Gönül ister ki kimseyi üzmeyelim ama 80 bin Yozgatlının huzuru için birilerini üzmek gerekiyorsa bundan da kaçınmayacağız.” diye konuştu. 

Zaman zaman çalışmalarımızla ilgili konuşulan bir şeyler var. Başkan bildiğini okur, diyen vatandaşlarımız var. Evet bildiğimi okuyorum, bu sürede 100 kişiye danışıyorum. Yaptığımız hiçbir icraatı kafamıza göre yapmıyoruz. Onun öncesinde yüzlerce kişiyle konuşuyoruz. Ondan sonrada karar veriyoruz. Bu kararın ardından da Yozgat için hayırlı olan şey neyse onu yapmaya çalışıyoruz.” ifadelerine değindi. 

Yozgat Belediyesi’nin önemli görevleri arasında Yozgat’ı düşünmek olduğunun altını çizen Arslan bu doğrultuda belediye çalışanlarına yönelikte açıklamalarda bulundu. Arslan: “Zaman zaman çalışma arkadaşlarıma da söylüyorum. 24 saat belediyeyle uğraşmayan arkadaşımın Yozgat’a faydası olmaz. Eğer sabah saat 8’te gelip 5’te işten çıkıyor, evine gitmeyi düşünüyorsa evinde de hiç değilse birkaç saat Yozgat için bir şeyler düşünmüyorsa o arkadaşımızdan bir şey olmaz. Yanımızda çalışanlara bakış açımız budur. Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın Yozgat’ta bir tane adamı vardır. Kim işini en güzel şekilde yapıyorsa o benim adamımdır, onun ötesinde benim adamım da yoktur. Çünkü Yozgat bizim Yozgat’ı seviyoruz, Yozgat’ı seviyorsak ta Yozgat için çalışacağız. Dolayısıyla benim bakış açım budur arkadaşlarımızın da böyle değerlendirmesini istiyorum. Çünkü Yozgat bizim ortak paydamızdır.” dedi.