Yozgat Belediye Başkanı ve Bağımsız belediye başkan adayı Dr. Kazım Arslan Seher Vakti ve Arzu Sitelerinde yaptığı toplantılarda bağımsız belediye başkanı belediye meclisi ile nasıl çalışacak söylentilerine cevap verdi.

Belediye meclisinin halk tarafından seçildiğini ve seçilmiş her kişinin seçmenine hizmet etmekle yükümlü olduğunu vurgulayan Arslan, hizmet alınmayan bir meclis oluşursa bunun hesabını da halk mutlaka sorar dedi.

Bağımsız belediye başkanının meclisi olmayacağı için çalışamayacağı yönünde yapılan spekülasyonlara yanıt veren Arslan, ":Belediye meclisleri halkın sorunlarının çözüldüğü bir meclistir. Eğer haklı bir vatandaşımızın işi meclis tarafından yapılmaz ise bunun hesabını halk sorar. Yani benim belediye başkanı olarak meclisle şahsi bir münasebetim olamaz. Bu güne kadar olmamıştır da. Bunad a halen görevinin başında olan tüm meclis üyelerimiz şahitlik eder. Sadece bize müracaat eden vatandaşlarımızın mağdur olmamaları sağlanan bir meclisin yanlı davranmasında en büyük hata olur. Bir belediye meclisi başkana nasıl lazım olur, bunun cevabı şu şekildedir. Eğer bir belediye başkanı kardeşine, eşline dostuna haksız bir kazanç sağlamak isterse o zaman bunu meclis aracılığı ile yapabilir ama Allah’a hamd olsun ne böyle bir çaba içerisinde olduk nede mecliste birlikte mesai yaptığımız arkadaşlarımızdan böyle bir talep aldık. Biz her zaman Yozgat’a ne kazandırabilirizi konuştuk ve icraat yaptık. Bunun için kimse çıkarılan söylentilere kulak asmasın. Yok bağımsız belediye başkanını belediye meclisi çalıştırmaz. Yok şu yok bu. Çünkü belediye meclisini halk seçer meclis de halka hizmet eder" dedi.

Bağımsız belediye başkanı olan bir il nasıl ödenek alacak sorusuna da yanıt veren Arslan, "Türkiye’nin 81 ilinde farklı partilerin belediye başkanları görev yapıyor. Bu illere nasıl ödenek gidiyorsa Yozgat’a da ödenek mutlaka gelecek. Yani Yozgat belediye başkanı A partiden de, B partiden de olsa bağımsızda olsa gelecek ödeneği kimse kesemez. Bu söylentilerle siyaset yapmakta ucuz siyasete girer" ifadelerine yer verdi.