Arslan 'Pazaryeri Çok Amaçlı Kullanılacak'

Arslan, 'Kapalı pazar yerini çok amaçlı olarak düşündük. Birinci olarak haftanın iki günü sebze meyve pazarı olacak. İkincisi de hanımlar pazarı açmak istiyoruz.'
Yayınlanma tarihi: 30 Kasım 2016, Çarşamba günü, saat: 08:09

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, belediye tarafından yaptırılan ve geçtiğimiz hafta açılışı gerçekleştirilen kapalı sebze ve meyve Pazar yerini çok amaçlı olarak kullanmayı düşündüklerini söyledi.

Başkan Arslan, “Kapalı pazar yerini çok amaçlı olarak düşündük. Birinci olarak haftanın iki günü sebze meyve pazarı olacak. İkincisi de hanımlar pazarı açmak istiyoruz. Kendi ürettikleri ürünleri satacaklar pazar yeri olacak. Bunu da ekonomiye kişilerin evlerinin ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Üretim yapıyorlar ama satacak yer bulamıyorlar.” dedi.

Pazar yerinin Yozgat esnafına yönelik bir çalışma olacağını vurgulayan Arslan, “Dükkanda bekleyen malları, seri sonu malları, spor pazarı açmak suretiyle ellerindeki malları pazar vasıtasıyla kısa sürede nakite çevirmelerini diliyoruz. Bunun dışında sosyete pazarı gibi giyinen yönelik değişik illerde olduğu gibi faaliyette olacak bir pazar olacak. Haftanın yedi günü faaliyette olacak bir pazar yeri. Olacak. Bir bölümü zaten köylü yeri olarak ayırdım. Bir aylık bir buçuk aylık geçiş süreci verdik. Kadınlar için tezgahlar ücretsiz olacak. Evde ne üretiyorlarsa orada satabilecekler. Kermesler için de orayı kullanacağız. Hem esnaftan da uzak tutmuş olacağız. Her kesim kazanacak. Değişik yerlerde örnekleri var. Havadar tesisler de içinde. Kontrolü rahat. Türkiye’de örnek gösterilecek tesis oldu. Ekonomi hareketlendirmemiz lazım.”diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki