Arslantaş, başarılı öğrencileri ödüllendirdi

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Başarılarımızı nasıl artırırız’ seminerleri meyvelerini vermeye başladı.
Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2015, Salı günü, saat: 08:32

Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş TEOG sınavına hazırlanan Ahmetfakılı Ortaokulu’ndan Zeynep Küçcükaytekin, Mehmat Akif Ortaokulu’ndan Mevlüde Begüm Özmen, Agah Efendi Ortaokulu’ndan Berke Daştan’ı bir günde bin soru ve üzerinde çözdükleri için ödüllendirdi.

Kaymakamlık makamında düzenlenen ödül töreninde konuşan Kaymakam Arslantaş, öğrencilerin sınava hazırlanmalarında moral motivasyonlarının yüksek tutulmasının çok önemli olduğunu vurgulayarak, bu şekilde çalışma gayreti içinde olan öğrencilerin takdir edilerek ödüllendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Arslantaş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Başarılarımızı nasıl artırırız’ seminerlerinin meyvelerini vermeye başladığını, bu çocukların seminerler öncesinde günde 150-200 soru çözdüklerini, seminerler sonrasında ise bu rakamın 350-400’e çıktığını vurgulayarak “Aslında bu gibi konularda rakamlara fazla takılmamak gerekli. Öğrencilerimiz çalışmalarını hangi şekilde, nasıl yapıyorlar bunlar önemli. Bir de çalışmalarındaki performanslar nasıl, çözdükleri soru sayılarını her gün artırabiliyor veya aynı standartta gidiyorlar mı? bunlara bakmak lazım. Aslında bin soru ve üzerinde çözen bu üç öğrencimizi de yürekten kutlamak lazım. Baharın geldiği havaların ısındığı bu günlerde, bir çok arkadaşı, parkta, bahçede veya bilgisayarda oyun oynarken, onlar yoğun bir tempo içerisinde sınava hazırlanıyorlar. Bende öğrenciliğimde kendi kendimle yarışırdım. Her gün biraz daha fazla soru çözerek. Şimdi bu çocuklarda kendi çocukluğumu gördüm” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci de yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öğrencilerimizin motive olmasında ve bu şekilde çalışma temposuna girmesinde Ali Erkan Kavaklı hocamızın büyük katkıları olmuştur. Ali Hocamız seminerlerinde ‘Bu ilçeden Türkiye derecesi çıkacak’ deyince inanmamış, bizi motive etmeye çalıştığını düşünmüştük. Demek ki, kendisi o seminerlerde bu sonucu görebilmiş. Ben bu öğrencilerimin çalışma azminin diğer öğrencilerimize de örnek olmasını diliyor, kendilerinden TEOG’da da büyük başarılar bekliyorum.”

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki