İlki 25 Şubat’ta yapılan Avrupa Fırsatları Toplantısının ikincisini gençlerin yoğun isteği üzerine Bozok Üniversitesi, Ziraat Fakültesinde 38 gencin katılımıyla düzenlendi.. 

Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, Gençlerle birlikte Avrupa fırsatlarını ve Avrupa'ya nasıl ücretsiz bir şekilde gidebileceklerini konuştuklarını belirterek,"ErasmusPlus kapsamında gönüllük faaliyetlerine katılıp kişisel gelişimlerini desteklemek amacı ile hangi programlardan yararlanabileceklerini anlattık. Eurodesk TURKEY'in çalışmalarından bahsettik" dedi.

Gençler eğlenerek öğrendiklerini ve verimli bir gün geçirdiklerini vurgulayarak, SORGED 'in bu ve benzer faaliyetlerinin Yozgat'ta daha çok yapılmasını istediklerini dile getirdiler.

Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, yaptığı açıklamada şunları kaydetti; "Bizler de onların bu isteklerini imkânlarımız nispetince gerçekleştirmeyi arzuluyoruz.

Gerçekleştirilen projeler, eğitimler, kurslar, atölye çalışmaları, takım oyunları, grup çalışmaları, simülasyon ve sunumlar yaparak gençlerle birlikte kaynaşıyorlar, takımla çalışma ve iletişim becerileri gelişiyor, kendilerine öz güvenleri artıyor, iş yapabilme ve sorumluluk alabilme duyguları gelişiyor.

Gençler sosyal hayatta kişisel ilişkileri daha kaliteli, öz güvenli,girişken kişiliklere ve yeterliliklere sahip olabiliyorlar. Böylece işverenlerin aradığı genel niteliklere sahip olabilmekte ve istihdam edilebilirlikleri kolaylaşabiliyor

Katkılarından dolayı Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Orhan Eretin hocamıza, İş ve Meslek Danışmanı Abdülkadir Karaduman'a ve gençlerimize çok teşekkür ederiz" dedi.

Eğitime katılan Bozok Üniversitesi öğrencisi Turan Yiğit ise toplantı hakkında şunları söyledi, "Emeğinize sağlık yüreğinize sağlık bize böyle bir imkan sağladığınız için teşekkür ederiz şahsen boş bir hayatımızın olduğunun farkına vardım. Bizleri bilgilendirdiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum. Programın sadece Sorgunda değil Yozgat’ta da yapılmasını istiyoruz."

Hasan Hüseyin Çevik ise, “Emeğinize sağlık bugünkü verdiğiniz o kıymetli bilgilerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Geleceğime umut kattınız. Çok keyifli bir gün yaşattınız” dedi

Semanur GÜLER'de yaptığı açıklamada “Gençler varsa SORGED var, SORGED varsa BAŞARI var. Eğitim için teşekkür ediyorum” dedi.