Avrupalı Yozgatlılar, Frankfurt’ta buluştu

Yozgatlılar Sosyal Dayanışma Derneği Frankfurt, Avrupa’nın birçok bölgesinden gelen hemşerilerinin katıldığı bir dayanışma gecesi düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 23 Ocak 2016, Cumartesi günü, saat: 11:31

Yozgatlılar Sosyal Dayanışma Derneği Frankfurt, Avrupa’nın birçok bölgesinden gelen hemşerilerinin katıldığı bir dayanışma gecesi düzenledi. Geleneksel olarak 2 senede bir düzenlenen gecede, Ümit Altıntaş, Grup Hazar ve Aylin Ateş gibi isimler sahne aldı. Misafirlere Yozgat mutfağından açık büfe yemeklerin ikram edildiği dayanışma gecesinin sunuculuğunu, deneyimli gazeteci Seyfi Alp yaptı.

‘Dilimizi ve kültürümüzü yaşatacağız’
Gecede bir konuşma yapan Frankfurt Başkonsolosu Mustafa Çelik, organizasyonun çok başarılı olduğunu ifade ederek, “Bu derneğin 1998’deki kuruluşundan itibaren hizmet veren Yozgatlı büyüklerimizin verdiği zahmetler kaybolmayacaktır. Büyüklerimiz özveriyle bu dernekleri kurdular, sosyal ve kültürel faaliyetlere imza attılar. Biz de inşallah bunları en iyi şekilde devam ettireceğiz. Dilimiz ve kültürümüz vazgeçilmez değerlerimizdir. Bunları geliştirerek yaşatmak, hepimizin görevidir” dedi. (artı49)

Etiketler: almanya   frankfurt   yozgat   dayanışma   gece  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki