Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) üyesi, kısa adı AYDEF olan, Almanya Yozgatlı Dernekleri Federasyonu kurucularından, genel başkan yardımcısı aynı zamanda Almanyanın Bielefeld ilinde El ele yardımlaşma derneğinin başkanı Dursun Karabel, Sorgun'a ve doğup büyüdüğü Sorgun Eymir kasabası ve çevre köylerinde belediye, muhtar ve milli eğitim müdürlüğünün tesbitleriyle belirlenen öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklara yardımda bulundu.

Gazeteci Doğan Tufan'a açıklamalarda bulunan Başkan Dursun Karabel, "Bu kış ayında DUYKON teşkilatımızın fakir ve yetim Çocukların giydirilmesi kampanyasına bizde, El Ele Derneğimizle iştirak ettik. Köyüm başta olmak üzere çevre köylerimizden tesbit edilen 170 çocuğumuzun giydirilmiş olmasından mutlu olduk. Çocuklarımızın gülmesi, gülümsemesi bizleri de sevindirdi" dedi.

Başkan Karabel açıklamasının devamında şunları kaydetti; "Daha sonra Sorgun Engelliler Umut Derneğimizin çocuklarınıda unutmadık. Derneğimizin başkanı Süleyman Özdemir'e, 25 adet bot, 25 adet kaban teslim edilmiş olup, bot ve kabanları çocuklarımıza giydirildi. Çocuklarımızı ve ailelerimizi üzmemek adına resimlerini çekmedik. Ancak teslim ettiğimiz ailelerin isim listesi bizde." 

Sorgun Engeliler dernek başkani Süleyman Özdemir'de, yaptığı acıklamada "Sorgun Engelliler Derneğimizi düşünüp bizi kampanyaya dahil eden başta, Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu (AYDEF) genel başkanı Salih Çelik'e, Başkan Yardımcısı Dursun Karabel'e ve emeği geçen hemşehrilerimize, çocuklarımız adına ve derneğimiz adına teşekkür ediyoruz, çocuklar şen olup sevindiler" dedi.