Yozgatspor 1959 FK'da oynadığı futbol ve attığı gollerle takımı büyük katkı sağlayan Babacar, Gebzespor'a transfer oldu. 

Gebzespor'a transfer olmasıyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Babacar Mbaye Diop şunları söyledi. "Öncelikle Yozgatspor 1959 FK kulüp başkanım Dr. Kazım Arslan, ikinci başkanım Ahmet Akgün, hocam Tahir Çopur, tüm kulüp çalışanlarımız, takım arkadaşlarım ve çok sevdiğim Yozgat halkına, şanlı Yozgatspor taraftarına sonsuz teşekkürler ediyorum.

Ocak ayında bir süper lig kulübü olan Kayserispor'dan bir başka süper lig kulübü olan Yozgatspor'a transfer oldum. Yaklaşık 3 ay futbol oynadığım, çok güzel dostluklar kurduğum Yozgatspor camiası ve Yozgat halkını hiç unutmayacağım.

Gönlüm isterdi ki futbol kariyerimin sonuna kadar burada oynayabileyim ama futbolun en kötü tarafı ayrılıklar, şimdilik gidiyorum inşallah bir gün tekrar O şanlı formayı giymek dileğiyle sizleri çok özleyeceğim ve hiçbir zaman unutmayacağım.

Hepinizi çok seviyorum büyük Yozgatspor taraftarına kucak dolusu selamlar. Yeni takımım Gebzespor'a transferimde emeği geçen herkese teşekkür ederim."