Bozok Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bu yıl 9-13 Mayıs 2016 tarihleri arasında, bir dizi etkinlikle kutlanan Bozok Üniversitesi 9'uncu Bahar Şenlikleri renkli görüntüler eşliğinde sona erdi. 

Yimpaş Alışveriş ve Kültür Merkezi önünden üniversitemiz Halk Oyunları Ekibi ve Yozgat Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde kortej yürüyüşü ve şenlik meşalesinin yakılmasıyla başlayan şenlik, Erdoğan Akdağ Kampüsü Şenlik alanında birbirinden farklı sosyal ve kültürel etkinlikle sona erdi. Sınavlarla geçen yoğun bir akademik dönemin stresini ve yorgunluğunu üzerlerinden atan öğrenciler karnaval havasında geçen Bahar Şenliği’nin keyfini doyasıya çıkardılar.

Şenlikler kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen Okçuluk Yarışması, Uçurtma Şenliği, Bisikletini Al Da Gel Sloganı ile Bisiklet Turu, birlik, beraberlik ve kardeşliği sembolize eden 500 Kişilik Halay Gösterisi, Ahilik ve Şed Kuşatma Töreni, Mehter Takımı Fener Yürüyüşü Bozok Üniversitesi 9'uncu Bahar Şenlikleri’ne renk kattı.

Yozgat Belediyesi Kent Orkestrası, Bozok Üniversitesi Korosu, Müzik ve Sanat Topluluğu Rock Grubu ve Yozgat Belediyesi Sürmeli Grubu tarafından verilen birbirinden coşkulu dört ayrı konser ile öğrenciler doyasıya eğlendi.

Farklı kültürlerin bir araya getirildiği 9. Bahar Şenlikleri’nde Yerköy Abdallar Grubu, İnce Saz Grubu, Çekerek Kafkas Ekibi ve Çekerek Semah Gösterileri büyük beğeni topladı.

9'uncu Bahar Şenlikleri’nde ünlü radyo programcısı Talha Bora Öğe “Nam-ı Diğer Gölge” kampüs alanında canlı radyo programı ile dinleyenlerin kalbine dokundu.

Öğrencilerin moral depoladığı üniversitemiz 9'uncu Bahar Şenlikleri’ne ilişkin açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey üniversite ve şehrin kaynaşması adına Yozgat Belediyesi ve Üniversite ortaklığında gerçekleştirilen 9'uncu Bahar Şenlikleri’nde bu yıl ilklere imza attıklarını söyledi.  

Şenlik kapsamında bir çok sosyal ve kültürel etkinlik düzenlediklerini belirten Prof. Dr. Karacabey, “Bu yılki Bahar Şenliklerimizde gerek merkez gerekse ilçelerimiz ile üniversitemizin bütünleşmesi adına önemli aktivitelere imza atıldı. Her günü ayrı bir etkinliğe sahip olan 9. Bahar Şenliklerimiz dolu dolu geçti ve amacına ulaştı. Bahar şenliklerinin düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.