Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kadir Özköse, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan’ı makamında ziyaret ederek, bu yıl 9'uncusu düzenlenecek olan 'Bozok Üniversitesi Bahar Şenlikleri' hazırlıkları konusunda bilgiler verdi. Sarıkaya İlçesi’nin de bir stantla  Bahar Şenliği’nde yer almasından mutluluk duyacaklarını kaydeden Prof. Dr. Özköse, bunun bölge tanıtımı açısından da faydalı olacağına inandıklarını ifade etti.

Ziyarete, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kadir Özköse’nin yanı sıra Sarıkaya Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel, Yozgat Belediyesi Kültür Müdürü Fadime Solmaz, Yozgat Belediye Başkanı Spor Danışmanı Serkan Sönmez, Kaymakam refiki Şahin Demir'de katıldı.

Bozok Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana her öğretim yılında bahar şenliklerine büyük önem verdiğini anımsatan  Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kadir Özköse, öğrencilerin koca bir yılın yorgunluğu ve stresini bu şenliklerle attıklarını söyledi.

Özköse, "Bahar şenliklerimiz kapsamında gerçekleştireceğimiz nitelikli etkinlikler ve birbirinden güzel bilim, sanat, kültür ve spor esintilerinin,  öğrencilerimize üniversite hayatında ve sonrasında birlik ve beraberlik sağlayacağı kanaatindeyiz. Bizler yönetim olarak, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin başarılı çalışmalara attıkları imzalar ile mutluluk duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da eğitim-öğretimin yanı sıra öğrencilerimizin katılımcı, sosyal, dinamik ve kültürel zenginliğini  artırıcı çalışmalarına destek vermeye devam edeceğiz. İnanıyoruz ki  öğrencilerimiz buradan sonraki yaşantılarında da tıpkı bu güne kadar olduğu gibi çok önemli platformlarda bizleri temsil edecekler, kariyerlerindeki başarılarla bizler gurur duyacağız” dedi.

Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan ise, Bozok Üniversitesi'ni çok önemsediklerini belirterek, Bozok Üniversitesi’ni Yozgat’ın önündeki en büyük imkân olduğunu söyledi. Sarıkaya İlçesinin sahip olduğu tarihi, kültürel ve yöresel zenginliklerle en iyi şekilde tanıtılması noktasında üzerlerine düşeni yapacaklarını söyleyen Özcan, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Kaymakam Özcan, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kadir Özköse ve beraberindekilerle Tarihi Roma Hamamı’nı yerinde ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.