Boğazlıyan İlçesinde düzenlenen yemeğe, Ortak Sınavlarda 120 soruya tam doğru cevap vererek Türkiye birincileri arasında yer alan Yusuf Enes Şahingöz ile birlikte, 110 ve üzeri net yapan öğrenciler aileleri ile davet edildi.

Şeker Fabrikasında düzenlenen yemeğe; ilçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Şube Müdürü Vedat Oymak, Nazan Tok, Boğazlıyan Şeker Fabrikası Müdürü Hulusi Yüksel, okul müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kaymakam Davut Sinanoğlu, 120 soruyu doğru cevaplayarak Türkiye Birincisi olan öğrenci ile gurur duyduklarını ifade ederek, "Geçtiğimiz günlerde açıklanan Ortak sınav sonuçlarına göre, 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Boğazlıyan birincisi olan öğrenci Yusuf Enes Şahingöz, aynı zamanda Türkiye birincisi olma şerefini kazanmıştır. Öğrencimizin bu başarısı ile gurur duyuyoruz. Her öğrencimizin bu başarıyı yakalamasının da imkansız olmayacağını belirtmek istiyorum. Düzenli ve özverili bir şekilde çalışmanın sonucunu bu başarıyla alabilirsiniz. Ayrıca sınavda 110 net ve üzeri yapan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin ailesini, öğretmenlerini ve okul idaresini de bu başarıdan ötürü kutluyorum" ifadesini kullandı.

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, "Azmin ve çok çalışmanın önünde hiçbir şeyin duramayacağı inancındayım. Eğitim bir ekip işidir. Bu başarıda emeği yadsınamayacak olan velilerimizi, öğretmenlerimizi okul müdürlerini kutluyorum ve öğrencilerimize Ortak Sınavların ikinci aşamasında da başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Türkiye Birincisi Yusuf Şahingöz'e, Şeker Fabrikası Müdürü Hulusi Yüksel tarafından altın hediye edildi. Ortak Sınavlarda 110 ve üzeri net yapan öğrencileri ise ajanda hediye edildi.