Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, darbe girişimine canlarını ortaya koyarak şehit olan vatandaşların unutulmayacağını belirterek, Millete bu acıyı yaşatan vatan hainlerine en ağır cezanın verileceğini söyledi.

ACIYA ORTAK OLDU
Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgatlı Dernekler Federasyonu tarafından okutulan Mevlid-i Şerife katıldı.  Mamak Saime Kadın Camiinde darbe girişiminde şehit olan Yozgatlı vatandaşlar için okutulan  Mevlid-i Şerifte Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Koç ve yönetim kurulu üyeleri ile kalabalık bir camii cemaati bulundu. Mevlit programı sonra darbe girişiminde Şehit düşen Hasan Altın’ın Mamak Ortaköy mezarlığındaki kabri ziyaret edildi. 

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, mezarlık ziyaretinde Kur’an-ı Kerim okudu. Ziyaret esnasında kabirde bulunan aile efradına taziyeler iletildi. 

ÖMER İPEK’İN EVİNE TAZİYE ZİYARETİ
Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Mamak’taki programının ardından  darbe teşebbüsünde şehit olan Ömer İpek’in Sincan’da bulunan evine taziye ziyaretinde bulundu. Milletvekili Başer, şehidin babası ve aile bireylerine başsağlığı diledi. Başer  “Vatan, millet için, bayrak için kendini feda eden şehidimizi asla unutmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti her zaman ailemizin yanında olacaktır. Darbe teşebbüsü iman dolu yüreklerin kahramanca mücadelesiyle bertaraf edilmiştir. Milletimize bu acıyı yaşatan vatan hainlerine en ağır ceza verilecektir” dedi

HAİN SALDIRIDAN KURTULDU
Türkiye’nin 15 Temmuz’da TSK içerisindeki bir grup asker tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sırasında TBMM’de bulunan Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, bombalardan dakikalar öncesinde kurtuldu. Darbe girişiminin ardından TBMM’ye giden Milletvekili Başer’in genel kurul salonuna girdikten iki dakika sonra hainlerin saldırısı gerçekleşti.

Türkiye’nin hiçbir zaman bu denli hainlik ile karşılaşmadığını ifade eden Başer, milletin meclisinin bombalandığına değindi. Saldırının millete karşı işlenmiş bir suç olduğuna vurgu yapan Başer, hainlerin gerekli cezaları alacaklarını bildirdi.

Millet iradesinin üstünde güç olmadığını aktaran Başer,  FETÖ / PDY terör örgütüne yönelik operasyonların devam ettiğinin altını çizdi. Milletvekili Başer, darbe kalkışmasına gerekli cevabın verildiğini ve artık darbecilerin hesap vereceğini vurguladı.  Başer, “Türkiye’yi güçlendirmeye devam edeceğiz. Dünya’da söz sahibi olan güçlü bir Türkiye’yi yavrularımıza bırakmak arzusundayız. Söylenecek çok söz var. Ama yapılacak çok iş var. Gün çalışma günü. Gün beraber olma günü. 

Bizim bugünden itibaren yapmamız gereken, 79 milyonun kardeş olması, tek yürek olması. Bir taraftan PKK terör örgütünü Türkiye topraklarından arındırmak suretiyle diğer taraftan Müslüman görünümlü millet düşmanı, vatan düşmanı, din düşmanı FETÖ örgütü ile mücadele edeceğiz. Bu iki tane terör örgütünü Türkiye tarihinden silip atacağız. Yepyeni bir Türkiye evlatlarımıza hediye edeceğiz” ifadelerini kullandı.