Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, iktidarları döneminde Yozgat’ın yatırım, hizmet ve destek almaya başladığını belirterek, kentin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişim için her işin takipçisi olduklarını söyledi.

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat'ın yatırım ve hizmetlere AK Parti ile kavuştuğunu söyledi. Ak Parti’nin 2001’de kurulduğunu ve 2002’de tek başına iktidar olduğunu hatırlatan Milletvekili Başer, Ak Parti’ye en büyük desteği veren illerin başında gelen Yozgat’ın geçen 14 yıllık süreçte toplam 8 Milyar TL tutarında yatırım. Hizmet ve destek aldığını aktardı.

YOZGAT GELİŞİYOR
Yozgat’ın 14 yıllık dönem içerisinde her alanda yatırım alan bir kent olduğuna değinen Başer, Yozgat’ın öncelikleri konusunda hareket edildiğini belirtti. Tüm bakanlıkların Yozgat’a özel ilgi gösterdiğini ifade eden Başer, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın  1,2 milyar, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın 1,8 milyar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 300 milyon, Sağlık Bakanlığı’nın 183 milyon, Adalet Bakanlığı’nın 28 milyon, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın 83 milyon, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 97 milyon, TOKİ’nin 641 milyon, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 1,2 milyar,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 605 milyon,  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 161 milyon, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 33 milyon, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün 6 milyon, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 44 milyon,  İller Bankası’nın 1,3 milyar, KOSGEB 12 milyon, KÖYDES 124 milyon, Kalkınma Ajansı’nın 11 milyon ve Bozok Üniversitesi’nin 234 milyon yatırım yaptığına dikkat çekti.

İktidarın Yozgat’a yatırım yapmadığı ve istihdam alanları oluşturmadığı konusunda algı oluşturulmaya çalışıldığını vurgulayan, Ak Parti döneminde hem yerel hem genel yatırımların hızla gerçekleştirildiğini kaydetti. Yozgat’ın artık kabuğunu kırmaya başladığını dile getiren Başer, vatandaşların taleplerinde değişim gösterdiğini vurguladı. 

HİZMET ÜRETİYORUZ
Milletvekili Başer, AK Parti'nin politikasının hizmet üretmek olduğunu söyledi 14 yıllık AK Parti iktidarlığı döneminde ülke ve Yozgat'ın ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasını ve gelişmesini sürdürdüğünü ifade eden Başer, "Yozgat AK Parti iktidarıyla yatırımlara, hizmetlere kavuştu. Biz Yozgat'ı bir bütün olarak gelişmesini ve kalkınmasını istiyoruz. Merkez şemsiyesi altında Yozgat’ın tarımın ve hayvancılığın başkenti yapmak istiyoruz. Aynı zamanda jeotermalin de merkezi yapmanın arzusundayız. Yozgat’ın kaynak ve potansiyellerini ortaya çıkarak iş ve istihdam alanları açarak tersine göçü sağlamayı amaçlıyoruz. Bu noktada  kim Yozgat'a bir çivi çakmak istiyorsa onun rengine bakmadan koşulsuz destek veririz. Sermayenin rengi ideolojisi olmaz. Asıl olan Yozgat insanın kalkınması, güçlenmesi hayat standardının yukarıya çıkmasını sağlamaktır. Biz bunun için elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız" diye konuştu. 

Yozgat'ın en önemli iki projesinden birinin havaalanı diğerinin ise şuanda inşaatı devam eden hızlı tren olduğunu aktaran Başer, "Hızlı tren projesinin inşaatı hızla devam etmekte.. Havaalanı konusunda ise çalışmalar sürmektedir. Yozgat’ta yatırımların aksamadan devam etmektedir. Hastane inşaatımız çok hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah bu yıl sonunda hizmete açılacak. Yine Diyanet Eğitim Merkezimizin inşaatı devam ediyor.  Kadın Termal tesisimiz hizmet vermeye başlayacaktır” diye konuştu.

HALKIN TALEPLERİNİ KARŞILAMA GAYRETİNDEYİZ
Milletvekili Başer, Yozgat’ın genel durumuna ilişkin toplantılar yaptıklarını belirtti. Başer, Yozgat’ın gelişim ve kalkınmasında ortaya çıkan sorunların  değerlendirilmesi ve çözümü için gerekli adımları attıklarını bildirdi. 

AK Parti ile bütün ülkenin geliştiğini, bununla birlikte Yozgat’ın da geliştiğini ifade eden Başer, “AK Parti iktidarı döneminde Yozgat’a yapılan hizmetler katlayarak artmıştır. Başta sağlık, milli eğitim, ulaşımda çok büyük gelişmeler yaşanmıştır, ve halen çok sayıda yatırımlar devam etmektedir. Bu yatırım ve hizmetlerin yakın takipçisiyiz. Hızla tamamlanarak hizmete girmesi, halkımızın istifade etmesi için gayret gösteriyoruz’ açıklamasını yaptı.