Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesinde 13 ilde Ak Parti teşkilatları ile bir araya gelen ve  referandum çalışmaları yapan Ak Parti Genel Merkez Seçim İşleri  Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf BAŞER ayağının tozuyla Yozgat’a geldi.

Yozgat’a gelir gelmez referandum çalışmalarına start veren Başer, Yozgat merkez, Akdağmadeni, Saraykent ve Yerköy’de esnaf ve resmi kurum ziyaretleri  yaptı. 

Geçtiğimiz günlerde Bölgesel yayın yapan Yozgat FM’e konuk olan Başer, son olarak Türkiye’de 55 ilde yayın Yapan Radyo Mastika FM, Radyo Duble, Radyo Mega ve Radyo Avrasya’nın ortak yayınına konuk olarak Türkiye’nin dört bir tarafına seslendi.

Moderatörlüğünü Ömer Kayaaslan’ın yaptığı ve canlı olarak yayınlanan programda sözlerine 16 Nisanın Türk tarihi için bir milat olacağını ifade ederek başlayan Başer, halkımızın referanduma teveccühünün büyük olduğunu, Devletin bekasına sahip çıkacağına inancının tam olduğunu ifade ederek başladı.

Referandum çalışmalarında ibretlik manzaralarla karşılaştıklarını kaydeden Milletvekili Başer, Türkiye’yi yıkmak isteyen illegal gruplarla, 80 öncesi birbirine kurşun sıkan örgütlerin üst akıl tarafından bir araya getirildiğini, Devletimizi bölmek, Türkiye Cumhuriyetini yok etmek isteyen Vatan, Millet, Bayrak düşmanlarına karşı verilen bu amansız mücadelenin tarih kitaplarına altın harflerle yazılacağını söyledi.

Gelecek kuşaklara bırakacakları güçlü ve muktedir yeni Türkiye’nin inşaası için çalıştıklarını ifade eden Başer, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle Askeri, Bürokratik vesayetlerden kurtulmuş, yargı bağımsızlığının esas alındığı,genç nesillerimizin ülke yönetimine aktif katılımının sağlandığı bir Türkiye bırakmak için mücadele verdiklerini söyledi.

16 Nisanda çıkacak “Evet”le vesayetlerden Türkiye’yi kurtaracaklarını, Millet iradesini egemen kılacaklarını ve Devletimizi asli sahiplerine Aziz Milletimize teslim edeceklerini sözlerine ekledi. Başer, Şer odaklarına ve Türkiye düşmanlarına karşı bugün yaptığımız mücadele yeni bir kurtuluş mücadelesidir dedi.

Programda Yozgat’a yapılan yatırımlardan da bahseden Yozgat Milletvekili Başer, En modern tıbbi cihazlarla donatılan Şehir Hastanesinin hizmete girdiğini, yakın zamanda 200 Yataklı Bozok Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesinin ve 250 yataklı Sorgun Devlet hastanesinin hizmete gireceğini, Yozgat’ın sağlık üssü haline getireceklerini, Yozgat Havalimanın inşaatına bu yıl başlanacağını, aynı bölgede Bozok Organize Sanayii Bölgesinin kurulması ve Hızlı Trenin de faaliyete geçmesiyle Yozgat’ı yatırımcı için cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi. Başer, Yerköy İnandık Barajının da bu yıl temeli atılacağı müjdesini verdi.