Genel Merkez Seçimleri Başkan Yardımcısı, Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Ankara merkezli, ulusal ölçekli yayın yapan Radyo A programına katıldı. Radyo A'da Yapımcılığını Murat Zihnioğlu ve Salih Yıldırım yaptığı Meclis Durağı programına katılan Milletvekili Başer, Yozgat ve güncel konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.
                     
Sunuculuğunu Hande İpekgil’in yaptığı programda, 21 yıl boyunca avukatlık yapan Başer, mesleğine stajyer olarak Yozgat'ta başladığını ve baronun çeşitli kademelerinde görev alarak, 3 yıl boyunca baro başkanlık görevini yürüttüğünü söyledi.

Baro başkanlığı döneminde yapılan çalışmalar sonucunda Yozgat Baro'nun Türkiye'de marka bir baro haline geldiğini; demokrasi, insan hak ve özgürlükleri noktasında Yozgat Baro'nun başarılı bir grafik sergilediğini sözlerine ekledi. Barolar birliğinin keyfi uygulamaları nedeniyle önceki dönemlerde başörtülü avukatlara ruhsat verilmediğine de değinen Milletvekili Başer, baronun üzerindeki bu külfetin sorumluluğunu alarak, bu sorunu çözüme kavuşturduklarını ve de başörtülü bir kişinin staj yapması konusunda da görünen engelleri kaldırdıklarını söyledi.

Vatandaşla iç içe olmayı, vatandaşın derdiyle hemhal olmayı ve vatandaşların sorunlarına çare bulunması noktasında gayret gösteren bir yapım var diyen Milletvekili Başer, Yozgatla asla irtibatının kopmadığını ve tüm bağlarının kuvvetlenerek devam ettiğini Yozgat'ın hizmetkarıyım diyerek, hizmet aşkının artarak sürdüğünü ifade etti.

Radyo A'da ki programda Yozgat'a yapılan yatırımlarıda değerlendiren Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, "Bizim iktidarımız öncesinde Yozgat'ta neredeyse yatırım yoktu fakat Ak Parti iktidarı sonrasında Yozgat hizmet ve eserlere kavuştu. İktidarımız öncesinde bölünmüş yol 40 km iken, bizim iktidarımızla bu 450 km'ye çıkmıştır. Ak Parti öncesinde köy yollarındaki asfaltlama %10'larda iken şu anda bu oran %95'lerde. Buna bağlı olarak yeni dönemde yolların kalitesini artırmak arzusundayız. Yine bu dönem içersinde ilçeler dahil tüm noktalardaki hastaneleri yeniledik ve diğer önemli katkılarımızdan birisi de Yozgat'ımızın üniversiteye kavuşmuş olmasıdır. Şu anda 14.500 öğrenci kapasiteli üniversitemiz öğrenime devam etmekte olup, eğitim ve öğretim de kalite anlayışının bir gereği olarak yine Yozgat'ta bulunan öğrenci sayısına oranla yurtlarımız çok iyi durumdadır. 

Yine sizlerin aracılığı ile buradan tekrar ifade etmek istediğim bir diğer konuda tıp fakültesi hastanesinin girişine morfoloji binası ile birlikte 200 yatak kapasiteli hastanemizin inşası hızla devam etmektedir.

Bir başka müjdemiz de 2018 itibariyle Hızlı Tren'i şehrimizle buluşturuyor olmamızdır. Bunun kalbi sevincini ayrıyetten yaşıyorum" dedi.