Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Türk Kızılay’ı Yozgat Şubesi’ni ziyaret ederek Genel Kurulda yeni seçilen Başkan Ekrem İlker ve Yönetim Kurulu üyelerini kutlarken, eski başkan Ömer Dumlupınar’a da yapmış olduğu hizmetlerden ve Yozgat Kızılay Şubesine sağladığı katkılarından dolayı teşekkür etti.

Şube başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette Milletvekili Başer; Her geçen gün insani yardım alanında yürüttüğü çalışmaları ile kapasitesini artıran Türk Kızılay’ının insani yardım çalışmalarında küresel bir aktör haline geldiğini ifade etti. Milletvekili Başer, "Geçmiş dönemlerde kendisinin Kızılay Şube başkanlığı yapmış biri olarak, Yozgat Kızılay şubesinin faaliyetlerini yakından takip ediyorum." dedi.

Yozgat Şube Başkanı Ekrem İlker’de yaptığı konuşmada, Şube Başkanlığı yapmış birisi olarak Başer'in Yozgat Milletvekili olarak tekrar seçilmesinden onur duyduklarını, her konuda sayın Başer’in desteklerini gördüklerini söyledi.

Yozgat Kızılay’ının ekip başı kan almada Türkiye birincisi olduğunu ifade eden İlker, Öğrenci yurtlarının, kan bağış merkezlerinin mevcut olduğunu, yıllık gelir hedeflerini tutturduklarını, Allah korusun bir afet anında 1200 kişiye hizmet verecek malzemelerinin mevcut olduğunu söyledi.