Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yozgat İl Müdürlüğü tarafından "Bilgiden Bilince Zoru Başaranlar" konulu konferans düzenlendi. 

KYK Kız Öğrenci Yurdu Konferans Salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf  Başer katıldı. 

Yoğun katılımın olduğu konferansı AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse ile konferansa katılan Başer, Yozgat Merkez Çalatlı köyünde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiğini belirterek, önce bir şeyi hayal etmek ve onu başarmak için mücadele etmek gerektiğini söyledi. 

İmam Hatip lisesi mezunu olduğunu ve o dönemde avukat olmayı hedeflediğini dile getiren Başer, "İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmek istiyordum, Hayalime kavuşmak için çok çalıştım, mücadele ettim ve kazandım. Gençlerimizin de önce hayal etmesi gerekiyor. Hayal  et, mücadele et, zafer senindir." dedi. 

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başer, eskiden, lise ve üniversite öğrencilerinin en büyük sorununun barınma olduğunu vurgulayarak, “Bugün devletimiz, 5 yıldızlı otel konforunda öğrencilerimize barınma imkanı sunuyor, burs ve kredi imkanları var. Artık kendi evlerimizde olmayan imkanların çoğu yurtlarımızda sağlanıyor. Gençler geleceğimizdir, gençlerimiz her şeyin en iyisine layıktır." diye konuştu. 

Planlanan süre dışına çıkılarak geç vakitlere kadar süren programda Başer, daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı. 

Konferans sonunda KYK Yozgat İl Müdürü Rasim Parlak, Milletvekili Başer'e teşekkür ederek günün anısına bir tablo hediye etti.