Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Eğitim Bir-Sen Yozgat Şubesi yönetim kurulu ve sendika üyeleri ile bir araya gelerek belediye hizmetleri hakkında bilgi verdi. Eğitim Bir-Sen üyelerinin yoğun katılım gösterdiği toplantıda samimi bir ortamda geçti. Fikri alışverişinin yapıldığı toplantıda, Yozgat’ta sürdürülen belediye hizmet anlatıldı. 

Yozgat Belediye Başkanı Arslan, “ Hizmet anlayışımızı, vatandaşlarımızın talep ve beklentilerine göre şekillendiriyoruz. Vatandaşlarımı dinleyerek, görüşlerini ve önerilerini alarak plan yapıyoruz” dedi. Başkan Arslan, toplantıda, talepler dinlerken, yürütülen hizmetlerle ilgili olarak görüş alışverişinde bulundu. 

Başkan Arslan, istişare eden bir yöneticinin asla yanılmayacağına vurgu yaparak, “Belediye olarak insan odaklı hizmet anlayışını ön plana çıkarıyoruz. Yaşanabilir bir Yozgat için radikal kararları uygulamaya koyuyoruz. 40 yıl önce yaparak bozulan Yozgat’ı biz yıkarak düzeltmeye çalışıyoruz” dedi. 

Belediye hizmetlerinin ‘yaptım oldu’ mantığıyla gerçekleşmediğinin altını çizen Başkan Arslan, vatandaşların talepleri doğrultusunda hareket ettiklerini ifade etti. Toplumun çeşitli kesimleriyle bir araya gelerek istişareler yaptıklarına vurgu yapan Başkan Arslan, istişareye büyük önem verdiklerini ve hizmet haritasını da buna göre oluşturduklarını kaydetti. 

Görev başına geldikleri günden bu zamana kadar vatandaşlarla hep iç içe ve sürekli temas halinde olduklarını dile getiren Arslan, “Belediye olarak hizmet üretirken bunu bir plan ve program doğrultusunda yapıyoruz. Hizmeti muhatabına en doğru biçimde ulaştırmak için şekillendirdiğimiz yol haritasını ise, yine vatandaşlarımızla birlikte hazırlıyoruz. İzlediğimiz bu yol bugüne dek bize hep memnuniyet getirdi ve hiçbir sorun yaşamadık. Çünkü kulağımızı halka verdik, kapımızı halka açtık ve attığımız her adımımızı vatandaşlarımızla birlikte planladık. Vatandaşımız istiyor, biz yapıyoruz. Vatandaşımızı dinliyor, hizmetlerimizi de bu doğrultuda üretiyoruz” diye konuştu. 

Belediyelerin, beşikten mezara varıncaya kadar insan yaşamında duyduğu tüm hizmet ihtiyaçlarından sorumlu olduklarının altını çizen Başkan Arslan, “Belediyecilik, merkezinde kesinlikle insanın olduğu bir hizmet aracıdır, hizmet sürecidir. Bu süreçten insanı, yani hizmet üretmekle mükellef olduğunuz halkı çıkarırsanız, kesinlikle başarı elde edemezseniz. Ama bu süreci halkla birlikte yönetirseniz; esnafı dinlerseniz, genç-yaşlı demeden herkese kucak açarsanız, onların görüşlerini, eleştirilerini ve önerilerini dikkate alırsanız, hem gönüllere taht kurar, hem de arzu ettiğiniz tüm hizmetleri onlara rahatlıkla verirsiniz. Yaptığımız hizmetler doğrultusunda halkımızın memnuniyet de her geçen gün artıyor” ifadelerini kullandı. 

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli ise hizmetlerin destekçisi olduklarını söyledi. Yozgat’ın yapısal bir sıkışıklık içerisinde olduğuna değinen Şerefli, açılım noktasında her kesimin fedakarlık göstermesi gerektiğine değindi. Sendika olarak Yozgat’ta önemli bir üye potansiyeline sahip olduklarına değinen Şerefli, üyelerinin yerel yönetimlerden beklentilerini de sık sık dile getirdiklerini vurguladı.