Kentpark Yozgat Sofrası'nda düzenlenen kahvaltı proğramında STK yöneticileri ile bir araya gelen Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bugüne kadar yapılan çalışmaları, yeni başlanacak projeleri ve Yozgat'la ilgili hedefleri ile ilgili görsel bir sunum yaptı.Sunumun ardından samimi bir ortamda yapılan sohbette de, STK yöneticileri, düşünce ve tekliflerini paylaştılar.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan konuşmasında Ortak paydanın Yozgat olduğunu ve Yozgat'la ilgili söyleyecek sözü olan herkesi dinlemeye hazır olduklarını ve birlikte yönetmek istediklerini ifade etti.

Görev süresi içerisinde 3 yılın daha bulunduğunu hatırlatan Başkan Arslan, "Yozgat’ta asıl yapmak istediğim kendi görev süremde mantığı değiştirmektir. Eğer bir mantık değişimi oluşturamazsak yapılanların hiçbir anlamı olmaz. 50 senedir Yozgat’ta bin mantık var, insanı düşünmemişler. İnsan faktörünü ve şehir ruhunu ihmal eden bir şehirleşme düşünülemez. Bir zihniyet devrimi yapabilirsek, bundan bizden sonrakiler de aynı şekilde devam eder. Niyetim hoş bir seda bırakmak. Eğer amacımız sadece başkanlık yapmak olsaydı suya sabuna dokunmazdık. Yozgat’a ne yapabilirizin derdindeyiz. Ömrümüzün son deminde Allah bir görev nasip etti. Gayretimiz bu görevi layıkıyla yerine getirmek” diye konuştu. 

“Şehrin ruhu bu güne kadar ihmal edilmiş, halbuki insanların Yozgat’a gelmesi için bir sebep oluşturmak gerekiyor” diyen Arslan, Türkiye’nin hiçbir yerinde olmadığı kadar Yozgat’ta bakanı, milletvekili ve siyasetçileri ile koordineli ve hummalı bir çalışmanın içerisinde olduklarının da altını çizdi. 
 
Başkan Arslan, “Ben kendi açımdan baktığım zaman 2 yılın verimli geçtiğini düşünüyorum. Bu iki yıllık sürede daha çok küçük dokunuşlar dediğimiz şehri rahatlatacak projeler yaptık. Bu arada da büyük projelerin hazırlığı içinde olduk. Yozgat’ın temel projelerinin önümüzdeki 3 yılda bu yazdan itibaren bu büyük projelerin başlangıcını yapmış olacağız ki bu Yozgat için hayati önem arz eden projeleridir. Devam eden kapalı Pazar yeri ve başlayacak olan hal inşaatı, otopark inşaatı, yeni park inşaatımız, kentsel dönüşüm projeleri, tarihi dokuyu yeniden canlandırma projeleridir. Bunlar yaklaşık bu sene itibarı ile 100 milyar lira proje bedeli olan projelerdir. Bu projeler ile Yozgat’ın önü şehircilik anlamında ciddi manada açılmış olacak.” dedi.