Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Bozok Üniversitesin eğitimlerini sürdüren öğrenciler ile bir araya geldi. Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Başkan Gençlerle” konulu söyleşi düzenlendi. 

Bozok Üniversitemisi ve Yozgat Belediye Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Fakülte Dekanları, Belediye birim müdürleri ve öğrenciler katıldı.

İnsan hayatında üniversite yıllarının unutulmaz anılarla dolu geçen bir dönem olduğunu ve bu dönemde yaşadıkları şehrin kültürünün kendilerine çok şey katacağını belirterek bir açılış konuşması yapan Rektör Karacabey, “Bulunduğunuz şehir, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri  ile beraber şehrin kültüründen  istifade etme yolunda önemle değerlendireceğiniz ve güzel hatıralarla ayrılacağınız bir yer. Bu yönü ile şehrin tarihini ve kültürünü bilen siyasi kişiliğe sahip olmakla beraber kültürel yönü de ağır basan Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan’ın sizlerle sohbeti, gelecek adına, kendi geleceğinizi belirleme adına, hayat tecrübelerinden ve bilgisinden istifade etme adına size ufuk açacaktır. Belediye Başkanımızın kendi açıklamalarının dışında sizin de şehrin kültür ve değerlerine ait,  şehri tanımaya dönük sorularınıza cevap vereceğini düşünüyorum. Bu duygularla Yozgat Belediye Başkanı sayın Dr. Kazım Arslan’a üniversitemize gösterdiği yakınlıktan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Yozgat’ın daha yaşanılabilir ve modern bir görünüme kavuşması için var güçleri ile çalıştıklarını belirterek, “Yapılan her hizmet insana yapılan hizmettir. Bu düşünce ile şehrimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Sizler de üniversite öğrencileri olarak bu şehrin bir parçasısınız. Yaptığımız her hizmette sizleri de düşünerek, sosyal ve kültürel yaşamınıza katkı sağlayacak eserleri şehrimize kazandırmak istiyoruz. Yozgat bizim ortak paydamızdır. Yozgat’ı seviyorsak Yozgat için çalışacağız. Bu sebeple çok iyi çalışmalıyız ve kalıcı eserler bırakmalıyız” dedi. 

Yozgat’ın gelişme noktasında çıkış yolunun güçlü bir üniversite kenti ve eğitim kampüsü olmasından geçtiğini dile getiren Başkan Arslan, Yozgat’ı öğrencilerin, memurların ve öğretim üyelerinin tercih edebileceği yaşanılabilir bir kent haline getirmek için çalışıyoruz. Sizler Yozgat’ın gönüllü elçilerisiniz. Sizlerin ve sizden sonra kentimize gelecek öğrencilerimizin rahat ve huzurlu, daha güzel bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri için, başta Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey ve üniversite yönetimi ile birlikte buradayız. Kapımız, gönlümüz hepinize açık. Her şey siz öğrencilerimiz ve Yozgat için” diye konuştu. 

Daha sonra üniversite öğrencilerinin sorunlarını dinleyen Belediye Başkan Dr. Kazım Arslan, öğrencilerimizin şehir içi toplu taşıma fiyat ve güzergâhları ile şehirde daha çok sosyal ve kültürel etkinlikler yapılması ile ilgili öğrencilerden gelen sorulara cevap verdi.