Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Hemşireler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, bu kutsal ve onurlu görevi yerine getiren hemşirelerimize başarılar diledi.

Başkan Şimşek yayınladığı mesajında şunları kaydetti; “İnsanların sağlığı için fedakâr ve özverili bir şekilde adeta şefkat perisi gibi canla başla çalışan, insanlığın ve insan sağlığının önemini kavrayan, başarılı ve halka hizmeti kendine görev edinmiş, hastaları önemseyen değerli hemşirelerimizin, Hemşireler Günü ve Haftası'nı kutluyorum.

Hemşirelik; insan sevgisiyle dolu, şefkat ve sabırla yapılan, bir o kadar da kutsal ve onurlu bir meslektir. Sağlık hizmetlerinin temel taşlarından biri olan hemşirelerimiz; sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde, gelişiminde ve sürdürülebilirliğinde önemli bir role sahiptir. 'Sağlık hizmetlerinin tüm vatandaşlarımıza kaliteli ve yeterli düzeyde ulaştırılabilmesi' hedefinin gerçekleştirilmesinde büyük pay sahibi olan hemşirelerimizin hizmetlerini, minnet ve şükranla karşılıyoruz...

Bu duygu ve düşüncelerle; Bu kutsal görevi yerine getiren tüm hemşirelerimizin tekrar Hemşireler Günü'nü kutluyor, tüm yaşantıları boyunca kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler temenni ederken, ebediyete intikal etmiş tüm hemşirelerimize de Cenab-ı Haktan Rahmet diliyorum.”