Yozgat, Aydıncık İlçesine bağlı Baydiğin Beldesinde, 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinlikler birlikte çoşku ile kutlandı.

Baydiğin, futbol sahasında gerçekleştirilen programa, Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu, Baydiğin Belediyesi Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyesi, muhtar, okul müdürleri, öğrenci velileri ve belde halkı yoğun katılım gösterdi.

23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, saygı duruşunun arkasından, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla birlikte başlanırken, renkli kıyafetleri ile gösterilere katılan minik öğrenciler ilgi odağı oldu.

Daha sonra öğrencilerin hazırladığı ve renkli görüntülere sahne olan "23 Nisan" şiirlerinin okuması, Balon patlatma yarışları ve halat çekme yarışı ile hazırlanan çeşitli oyun ve gösterileri ile etkinlikler son bulurken, etkinlik içerisinde düzenlenen yarışmalarda, derece alan öğrencilere ödülleri Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu tarafından verildi. 

Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu, program sonrasında yaptığı kısa açıklamada ise, "Bütün çocuklarımızın bu özel bayramını kutluyorum. Bizler bugün bu kutlamada birlikte ve berabersek, bizim bu birlikteliğimizle Türkiye Cumhuriyeti dimdik ayaktadır. Bu nedenle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çok sayıda etkinlikle kutladık" dedi.